Kolejny rok z rzędu KGHM Polska Miedź S.A. stawia na tradycję i jednocześnie na wsparcie dla chorych dzieci. “Pączki ze szlachetnym nadzieniem” sprzedawane są od rana w oddziałach miedziowej spółki, w Centrali i Zakładzie Hydrotechnicznym. KGHM przygotował 16 tys. pączków, z których dochód wesprze chorujące dzieci: 2 – letniego Aleksandra i 8 – letnią Amelkę, dzieci pracowników Polskiej Miedzi.

 

Od rana w oddziałach zarówno górniczych, jak i hutniczych, w Centrali i Zakładzie Hydrotechnicznym trwa pączkowe charytatywne szaleństwo. Jak przystało na Tłusty Czwartek sprzedawane są pączki,a le pieniądze trafiają do puszek. Te zaś po podliczeniu będą wsparciem dla chorych dzieci. W tym roku na słodką pomoc mogą liczyć 2 – letni Aleksander, syn pracownika ZG Polkowice – Sieroszowice i 8 – letnia Amelka, córka pracownika Zakładu Hydrotechnicznego. 

Do wsparcia akcji nie trzeba nikogo zachęcać. Na załogę czeka 16 tys. pączków. – Pracownicy chętnie się w to włączają. Z jednej strony jest to taka wygoda, ze nie muszą się martwić, gdzie rano kupić pączki, z drugiej strony pomagamy dzieciom.  Już od wielu lat angażujemy się w wiele akcji społecznych. Myślę, że o Wolontariacie KGHM dużo mówić nie trzeba, ponieważ nasze działania same nas reklamują. Często pomagamy też osobom całkowicie niezwiązanym ze spółką, ale tak po prostu z dobroci serca. – mówi Anna Osadczuk, dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.