Już w najbliższą niedzielę 3 marca w Lubinie będzie miał miejsce Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie ma wymiar ogólnokrajowy, a patronat ogólnopolski nad biegami we wszystkich miastach objął KGHM Polska Miedź S.A. Lubiński bieg będzie różnił się od innych poprzez wsparcie charytatywne dla chorej lubinianki i udział ratowników – górników z HDK Maltański Legion.

Bieg Tropem Wilczym wystartuje w wielu polskich miastach o 12:30. Od 2013 roku wydarzenie zjednuje sobie coraz większą popularność. Lubinianie kolejny rok z rzędu wezmą również udział w biegu. Przygotowano 500 pakietów startowych, które ufundował poseł na Sejm Krzysztof Kubów. Pakiety będą wydawane od godziny 11:30. Biegacze wystartują z Parku Wrocławskiego i pokonają dystans 1963 metrów. To symboliczna odległość związana z rokiem 1963, gdy umarł ostatni Żołnierz Wyklęty. Bieg zakończy się pod murem na ulicy Pruzzi, gdzie zostaną złożone wieńce.

W imprezę wpisuje się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników – górników z klubu HDK Maltański Legion, którzy swoją działalność zaczęli dokładnie rok temu podczas tejże imprezy, a zatem będą świętować swoją pierwszą rocznicę formalnego istnienia.

Podczas Biegu będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej na rzecz Sylwii Maliszewskiej, chorującej na nowotwór płuca. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „Biegnę dla Sylwii” i dotrzeć z nią do mety. To program „PKO Biegajmy razem” Fundacji PKO Banku Polskiego, która organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących. Liczba biegaczy zostanie przeliczona na darowiznę. Ta zaś trafi na konto Fundacji Onkologicznej Nadzieja, której podopieczną jest lubinianka.  Kartki będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów, w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Parku Wrocławskim.

Poprzedni artykułPrzejazd kolejowy na Legnickiej wreszcie skończony – FOTO
Następny artykułSesja Rady Powiatu będzie, ale pismo o podjętej już uchwale już jest