Policjanci z lubińskiej komendy przez całą niedzielę, 24 lutego prowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą. „Prędkość”. Niestety w wielu przypadkach kontrole wykazały, że nie dla wszystkich kierujących bezpieczeństwo, rozwaga i zdrowy rozsądek są najważniejsze. Funkcjonariusze przeprowadzili 41 kontroli pojazdów, z czego aż 33 dotyczyły przekroczenia prędkości. Przypominamy, że wykroczenie to jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Podczas przeprowadzonych na terenie powiatu lubińskiego policyjnych działań pod nazwą „Prędkość” funkcjonariusze skontrolowali 41 pojazdów, a w 33 przypadkach ujawnili przekroczenie prędkości.

Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców na drodze S-3 pędził 205 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h. Niedużo mniej miał na swoim liczniku kierowca, który na drodze K-36, pomiędzy miejscowościami Miłosną a Niemstowem, pędził 178 km/h, gdzie ograniczenie jest do 90 km/h.

Policjanci w trakcie działań zwracali szczególną uwagę na przekraczanie prędkości przez kierowców, ale również kontrolowali stan trzeźwości, prawidłowe przewożenie dzieci, stan techniczny pojazdów, stan ogumienia i oświetlenie pojazdu oraz wyposażenie dodatkowe pojazdów.

inf.asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułPo narkotykach za kółko i do celi
Następny artykułKGHM ZANAM zwiększa zagraniczną sprzedaż