Rusza kolejna, X już edycja akcji pn. „Bezpieczna Kobieta” organizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie, pod honorowym patronatem Starosty Lubińskiego. W trakcie trwania naszych działań chętne panie będą mogły nauczyć się podstaw samoobrony. Bezpłatny kurs dla mieszkanek powiatu lubińskiego, poprowadzi instruktor lubińskiej szkoły Krav Maga.

05 marca 2019 roku odbędzie się pierwsze spotkanie, dziesiątej już edycji akcji pn. „Bezpieczna Kobieta”. Bezpłatny kurs samoobrony dla mieszkanek powiatu lubińskiego, prowadzić będzie instruktor lubińskiej szkoły Krav Maga. Pierwszy trening w ramach kursu odbędzie się o godzinie 18.30 w Hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b.

Przypominamy, iż techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak, aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej, jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku.

W trakcie akcji chętne panie wezmą udział w 8 treningach z czego 5 odbędzie się na hali sportowej, gdzie panie poznają podstawy samoobrony. Kurs przewiduje również spotkanie w pubie. Panie dowiedzą się tam, jak bronić się w miejscu, gdzie jest duża liczba osób oraz mała przestrzeń.

W Galerii „Cuprum Arena” kursantki przejdą szkolenie „Na szpilkach”. Trening ten pokaże uczestniczkom, jak odeprzeć atak napastnika, w mało komfortowym stroju. Finałowe spotkanie przewidziane jest w miejskich środkach transportu. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lubinie.

Akcję honorowym patronatem objął Starosta Lubiński, który sfinansował 8 spotkań, we wtorki i czwartki, w godzinach 18.30-20.00. Będą się one odbywały od 05 do 28 marca. Dodatkową pomoc finansową na zorganizowanie kursu samoobrony, lubińscy policjanci otrzymali z Fundacji KGHM Polska Miedź.

Dla uczestniczek X edycji „Bezpiecznej Kobiety”, organizatorzy przewidzieli upominki.

Wszystkie zainteresowane bezpłatnym udziałem w naszym programie panie, prosimy o zapisywanie się pod nr telefonu – 76 8406 246 Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00), a także u instruktora, pod nr telefonu: 602 255 394.

źródło: asp. szt. Sylwia Serafin, KPP Lubin

fot.archiwum