Okręgowy Inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu na „Najaktywniejszego społecznego inspektora pracy”, którego rezultatem ma być systematyczna poprawa stanu bezpieczeństwa pracy.

W konkursie wyróżniono pięć osób, z czego trzy to pracownicy KGHM Polska Miedź. Michał Zaremba Laureaci to Wiesław Michalski i Paweł Petryszyn z ZG Rudna oraz Dariusz Jacyno-Onuszkiewicz z ZG Polkowice-Sieroszowice. Wręczenie laurów było okazją do podsumowania programów o charakterze prewencyjnym i promocyjnym. – Odbierając wyróżnienie czułem ogromną satysfakcję. To coś, co bardzo motywuje, każdy z nas potrzebuje sygnału, że to, co robimy, jest dobre, a nasza praca na rzecz bezpieczeństwa i warunków pracy przynosi rzeczywiste efekty – mówi Wiesław Michalski, zakładowy społeczny inspektor pracy w ZG Rudna. – Pracujemy w większości społecznie, nie dla wyróżnień. Moi koledzy, podobnie jak ja, traktują naszą pracę jak misję. Ważna dla nas jest motywacja wewnętrzna i właściwie pojęta służebność funkcji społecznego inspektora pracy – dodaje Wiesław Michalski.

– Wyróżnienie traktuję, jako bardzo prestiżowe. Z jednej strony to bardzo miłe, że Państwowa Inspekcja Pracy docenia naszą pracę, a z drugiej to dodatkowa motywacja nie tylko dla mnie, ale i dla innych, że zawsze warto pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy – mówi Paweł Petryszyn, społeczny inspektor pracy ZG Rudna. – Cieszy mnie, że Państwowa Inspekcja Pracy doceniła nasze zaangażowania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy w kopalniach. Efekty naszych działań są widoczne – prowadzimy dialog z pracodawcą oraz załogą, wpływamy na świadomość, wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne. To właśnie bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ludzi najbardziej motywuje mnie do efektywnego działania – mówi Dariusz Jacyno-Onuszkiewicz, zakładowy społeczny inspektor pracy w ZG Polkowice-Sieroszowice.

Najaktywniejsi społeczni inspektorzy pracy – od lewej: Wiesław Michalski (ZG Rudna), Dariusz Jacyno-Onuszkiewicz (ZG Polkowice-Sieroszowice), Paweł Petryszyn (ZG Rudna).