Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. z Lubina wciąż utrzymuje się w czołówce najlepszych placówek w Polsce. Świadczą o tym wyniki najważniejszego w kraju rankingu szpitali prowadzonego przez Rzeczpospolitą i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

XV ranking szpitali prowadzony przez Rzeczpospolitą Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zakończony. 13 grudnia ogłoszono wyniki. Szpital Miedziowego centrum Zdrowia S.A. W Lubinie zajął II miejsce w kategorii Najlepszy Szpital w Województwie Dolnośląskim, III miejsce w kategorii Sieć Szpitali, Poziom II i X miejsce w kategorii Szpitale Zabiegowe, Wielospecjalistyczne i Onkologiczne w skali kraju. Takie efekty to umiejętność połączenia dbałości nie tylko o zdrowie pacjenta, ale też o jego bezpieczeństwo. Do pakietu takich inicjatyw należy dodać jeszcze umiejętne zarządzanie placówką. Tak jest na pewno w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia, który znalazł się w czołówce najlepszych placówek w kraju. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tegoroczne kryteria i wymagania były znacznie wyższe niż rok temu.

Wymagania rosną nie tylko ze strony organizatorów tego rankingu, ale przede wszystkim od strony pacjentów i ich rodzin. Ciągłe poprawianie oznacza utrzymanie dobrego miejsca. To jest całoroczna praca całego zespołu. Nie ma co do tego wątpliwości. Jak podkreśla szef medycznej spółki, wyniki osiągnięte w tegorocznym rankingu są jednocześnie zobowiązaniem na przyszłość. To jest przede wszystkim zobowiązanie wobec naszych pacjentów i klientów. Jeżeli zaistnieliśmy w tym rankingu wiele lat temu i utrzymujemy ten poziom, to budzi to zaufanie naszych pacjentów. Musimy sprostać temu zadaniu. Przez następny rok na pewno nie obniżymy poziomu – mówił Piotr Milczanowski, prezes zarządu.

W rankingu brało w sumie udział 207 szpitali z całego kraju, które stanowią 20% wszystkich placówek w Polsce. Leczyło się w nich 60% Polaków. W pierwszej dziesiątce rankingu ogólnopolskiego znalazły się dwa szpitale z Dolnego Śląska: SPZOZ w Świdnicy z piątą lokatą i Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia na dziesiątym miejscu. Trzeba przypomnieć, że placówki szpitalne poddają się ocenie w ramach rankingu dobrowolnie. Szpital Miedziowego Centrum Zdrowia wciąż zwraca powszechną uwagę faktem, że jako pierwszy w kraju zainstalował w salach operacyjnych powierzchnie dotykowe z miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko zakażeń drobnoustrojami i znacznie podnieść bezpieczeństwo pacjentów.