Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu informuje, że zmiany w ruchu drogowym na terenie budowanej drogi ekspresowej S3 od Lubina do Polkowic pojawią się prawdopodobnie z końcem tego roku. Wykonawca, czyli konsorcjum Salini – Pribex próbuje nadrobić zaległości. Ma nastąpić przełożenie ruchu.

Zmiany na trasie Lubin – Polkowice? O utrudnieniach w ruchu drogowym związanych z budową S3 od Lubina do Legnicy wszyscy już zapomnieli. Kierowcy delektują się pokonywaniem tej trasy. Tymczasem odcinek Lubin – Polkowice wciąż utrudnia kierującym życie. Przypomnijmy, że prace na tym terenie są już pół roku po terminie. Konsorcjum Salini – Pribex jako jedne nie oddało terenu budowy na czas.

– Wykonawca zadania trzeciego drogi ekspresowej S3 obecnie prowadzi niezbędne działania, które zmierzają do częściowego przełożenia ruchu na jedną jezdnię pomiędzy węzłem Lubin Północ a węzłem Polkowice. Jeszcze przed końcem roku poinformujemy wszystkich kierowców o terminach zmian organizacji ruchu – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA oddział we Wrocławiu.