Zanim doszło do tragicznego wypadku na oddziale G-25, gdzie zginął 35 – letni górnik,27 listopada  załoga ZG Rudna wzięła udział w Akademii Barbórkowej. Wyróżniono ponad 400 osób. 

Z rak zarządu KGHM Polska Miedź S.A., dyrekcji oddziału ZG Rudna i wojewody Pawła Hreniaka ponad 400 osób odebrało różnorodne medale, odznaczenia, wyróżnienia, dyplomy, kordziki i szpady górnicze.

– Barbórka to czas podsumowań, świętowania całej górniczej braci. To święto tradycji, o którą dbamy z wyjątkową starannością, by przekazywać ją kolejnym pokoleniom. Spotykamy się dziś z okazji uroczystej Akademii Barbórkowej naszej kopalni, podczas której pracownikom wręczone zostaną odznaki. Nadane będą także stopnie górnicze. Wielu z państwa otrzyma honorowe szpady, co zapewne zapisze się w państwa pamięci, jako wyjątkowy moment na drodze zawodowego rozwoju. To wyróżnienie za państwa wieloletnią pracę praz budowanie trwałych i pełnych szacunku więzi ze współpracownikami. Drodzy pracownicy na kolejne lata pracy życzę wszystkim wiele szczęścia i dobrego zdrowia, pomyślności i sukcesów w realizacji życiowych planów, pociechy z najbliższych i rodzinnej radości. Wszystkim górnikom życzę spokojnej i bezpiecznej pracy oraz górniczego szczęścia, niech święta Barbara otacza nas i nasze rodziny  nieustanną opieką – mówił na wstępie Mirosław Biliński, dyrektor naczelny ZG Rudna.

Tuż po tym w kopalni Rudna na oddziale G – 25 doszło do tragicznego wypadku.

Jeden z pracowników został potrącony przez maszynę górniczą. Niestety nie żyje. Osierocił małe dziecko. W związku z tym tragicznym wydarzeniem w KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę