25 listopada to drugi dzień Turnieju Szachowego Barbórka 2018 organizowanego w ZS 2 w Lubinie. Przy szachownicach zasiadło ponad 100 zawodników. W turnieju open wygrał Łukasz Cyborowski z Międzyborowa.

Do rywalizacji w drugim dniu Turnieju Szachowego ,,Barbórka 2018” Polska Niepodległa przystąpiło 104 zawodników. Wśród nich było wielu młodych szachistów, którzy w sobotę rywalizowali w kategoriach junior młodszy i starszy m.in zwycięzcy Antek Komendecki i Michał Koziorowicz. Szachiści grali 9 rund systemem szwajcarskim.

Przy szachownicach zasiedli miłośnicy logicznego myślenia z wielu zakątków Polski, np. Krakowa, Płocka, Bogatyni, Żar, Gostynina, Wrocławia i z najbliższej okolic, ale nie tylko, bo o główną nagrodę rywalizował obywatel Białorusi Nicolai Aliavdin. Sędzią głównym zawodów był Maciej Cybulski – wiceprezes Polskiego Związku Szachowego, jednym z sędziów pomocniczych Łukasz Butkiewicz – wiceprezes Dolnośląskiego Związku Szachowego. Dla finalistów przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał również prezent od premiera RP – flagę Polski w pięknym etui i z dedykacją Mateusza Morawieckiego.

Na rozdaniu nagród pojawili się sponsorzy, m.in.: poseł Krzysztof Kubów, Paweł Kura wiceprezes Zarządu Pracodawców ,,Polska Miedź”, Adrian Szymański – prezes zarządu KGHM METRACO S.A

Wyniki:
I miejsce Łukasz Cyborowski – Międzyborów
II miejsce Paweł Jaracz – Żnin
III miejsce- Wojciech Reza – Gostynin
Najlepsza zawodniczka Barbara Jaracz – Żnin
Najlepszy zawodnik gminy Lubin – Jakub Hajnrych
Najlepszy zawodnik do lat 15 – Jakub Luberański – Wrocław
Najmłodszy zawodnik: Michalina Popczyńska rocznik 2012 / 6 lat/
Najstarszy zawodnik: Andrzej Czopek rocznik 1948/ 70 lat/

Poprzedni artykułWychowanka lubińskiego MDK z wizytą w Nowym Jorku
Następny artykułAkademia Barbórkowa ZG Rudna – FOTO