Klaudia Jeremiejko wraz z uczennicami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wyjechała pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Guzickiej, na konferencję i warsztaty TED-Ed do Nowego Jorku. Wyjazd finansowo wspierała Fundacja KGHM Polska Miedź. Kaludia to wychowanka lubińskiego MDK. 

 

Ted-Ed jest platformą, która umożliwia młodym ludziom opowiadanie o swoich pasjach i zainteresowaniach wyrażając jednocześnie opinie na temat otaczającego świata.
Uczennice zakwalifikowały się na konferencję poprzez stworzenie własnych prezentacji kończących cykl warsztatów TED-Ed Club, których celem jest nauka publicznych wystąpień. Prezentacje Ted Talks zostały nagrane w języku angielskim, następnie wysłane do Nowego Jorku.

Najważniejszym punktem pobytu była konferencja, podczas której uczennice oglądały na żywo prezentacje w wykonaniu uczniów z Indii, USA, Włoch oraz Meksyku. Tematyka prezentacji była bardzo różnorodna, co wzbogaciło wiedzę uczennic na wielu płaszczyznach. Podczas warsztatów miały możliwość integracji z uczniami z całego świata rozwijając przy tym umiejętności językowe i społeczne. W trakcie zajęć zapoznały się ­­­­z możliwościami nowoczesnych technologii: rozszerzoną rzeczywistością i tworzeniem animacji poklatkowych. Dziewczyny zainspirowane warsztatami są gotowe do dalszych działań w ramach działalności szkolnego TED-Ed klubu, gdzie podzielą się swoim doświadczeniem z nowymi członkami. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź.

Klaudia jest wychowanką lubińskiego MDK. Od najmłodszych lat, swoje pasje rozwijała w różnych sekcjach i kołach MDK (fotograficzne, ceramiczne, językowe), jednak najbardziej do rozwoju osobistego przyczyniła się sekcja teatralna Lidii Głodowskiej, gdzie uczęszczała od 6 roku życia. Nie bez znaczenia było również zamiłowanie do języka angielskiego zaszczepione przez Izabelę Hryniewicz, gdzie Klaudia rozwijała swój talent do języków. Obecnie uczennica swoje zamiłowania do sztuki i języków kontynuuje sukcesywnie w V LO w Legnicy na profilu medialnym (teatr, film i dziennikarstwo), czego wyrazem był udział w wyjeździe do New York. Wraz z nią pojechały Julia Serwa, Melike Ciritci i Maja Żywicką.

Wyjazd do Nowego Jorku uświadomił mi, że świat stoi przed nami otworem i tak naprawdę poprzez pasję jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Dzięki swoim zainteresowaniom zwiedziłam miejsca, o których niektórzy mogą tylko pomarzyć. Pragnę podziękować za wszystkich wspaniałych pedagogów, którzy stanęli na mojej drodze – nauczyciele MDK w Lubinie głównie pani Lidia Głodowska, pani Izabela Hryniewicz, Zofia Koszykowska oraz gronu pedagogicznemu V LO w Legnicy, a zwłaszcza pani M. Guzickiej, bez której wyjazd nie doszedłby do skutku. Jestem również bardzo wdzięczna Fundacji KGHM Polska Miedź, bez której dofinansowania moja grupa nie spełniłaby marzenia o Nowym Jorku – mówi Klaudia Jeremiejko.

Poprzedni artykułPierwszy dzień szachowych zmagań „Barbórka 2018” – FOTO
Następny artykułTurnieju szachowego dzień drugi…..grupa open – FOTO

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.