W czwartek 22 listopada 2018 w hali widowiskowo – sportowej w Głogowie pracownicy kopalni Polkowice – Sieroszowice odebrali z rąk zarządu KGHM Polskiej Miedzi i dyrektora naczelnego liczne medale i wyróżnienia. Akademia Barbórkowa była okazją do życzeń i podsumować ubiegłego roku. 

 

ZG Polkowice – Sieroszowice jako pierwsza kopalnia KGHM zaprosiła zasłużonych pracowników na Akademię Barbórkową, podczas której nadano stopnie górnicze, wręczono dyplomy, kordziki, nadano medale państwowej i resortowe, odznaki Zasłużony dla KGHM i honorowe szpady górnicze. Dyrekcja kopalni wyróżniła wielu pracowników za innowacyjność. Kilku z nich odebrało gratulacje w towarzystwie swoich żon, którym podziękowano za wsparcie mężów w codziennym trudzie pracy. – Barbórka to dla nas górników czas świętowania i radości, ale też czas podsumowania mijającego górniczego roku. Dla naszej kopalni mijający rok był wyjątkowo udany zarówno pod względem produkcji, jak i pod względem bezpieczeństwa. Choć od początku spotykały nas liczne przeciwności  to dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu oraz poświęceniu i wyjątkowej współpracy wszystkie zostały przez nas przezwyciężone. Za to bardzo wam dziękuję – mówił Mirosław Wyrwa, dyrektor naczelny oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice.

–  Chciałem przede wszystkim podziękować wam za cały trud  tego roku górniczego. Parametry, które wymienił dyrektor są imponujące. Dziś już nie trzeba mówić jedna z największych kopalń. dziś Polkowice Sieroszowice są największą kopalnią w KGHM. Serdecznie dziękuję za wasz wkład, za to jak kreujecie  pewne projekty a wiele z nich jest  kopiowanych i za to w imieniu całego zarządu serdecznie dziękuję.  – dodawał Radosław Stach, wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 

 W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście, a wśród nich dyrektor generalny dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego, prezydent Głogowa, starosta polkowicki, przedstawiciel rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. dyrekcja, dozór wyższy, organizacje związkowe. 

W piątek 23 listopada świętować na Akademii będą pracownicy ZG Lubin, zaś we wtorek 27 listopada swoich pracowników wyróżni oddział ZG Rudna. 

Poprzedni artykułAleja Kaczyńskiego w piątek 23 listopada trudna dla kierowców
Następny artykułKopalnia Lubin w barbórkowym hołdzie górnikom – FOTO