W czwartek 22 listopada 2018 w hali widowiskowo – sportowej w Głogowie pracownicy kopalni Polkowice – Sieroszowice odebrali z rąk zarządu KGHM Polskiej Miedzi i dyrektora naczelnego liczne medale i wyróżnienia. Akademia Barbórkowa była okazją do życzeń i podsumować ubiegłego roku. 

 

ZG Polkowice – Sieroszowice jako pierwsza kopalnia KGHM zaprosiła zasłużonych pracowników na Akademię Barbórkową, podczas której nadano stopnie górnicze, wręczono dyplomy, kordziki, nadano medale państwowej i resortowe, odznaki Zasłużony dla KGHM i honorowe szpady górnicze. Dyrekcja kopalni wyróżniła wielu pracowników za innowacyjność. Kilku z nich odebrało gratulacje w towarzystwie swoich żon, którym podziękowano za wsparcie mężów w codziennym trudzie pracy. – Barbórka to dla nas górników czas świętowania i radości, ale też czas podsumowania mijającego górniczego roku. Dla naszej kopalni mijający rok był wyjątkowo udany zarówno pod względem produkcji, jak i pod względem bezpieczeństwa. Choć od początku spotykały nas liczne przeciwności  to dzięki zrozumieniu i zaangażowaniu oraz poświęceniu i wyjątkowej współpracy wszystkie zostały przez nas przezwyciężone. Za to bardzo wam dziękuję – mówił Mirosław Wyrwa, dyrektor naczelny oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice.

–  Chciałem przede wszystkim podziękować wam za cały trud  tego roku górniczego. Parametry, które wymienił dyrektor są imponujące. Dziś już nie trzeba mówić jedna z największych kopalń. dziś Polkowice Sieroszowice są największą kopalnią w KGHM. Serdecznie dziękuję za wasz wkład, za to jak kreujecie  pewne projekty a wiele z nich jest  kopiowanych i za to w imieniu całego zarządu serdecznie dziękuję.  – dodawał Radosław Stach, wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 

 W uroczystości wzięli udział liczni zaproszeni goście, a wśród nich dyrektor generalny dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego, prezydent Głogowa, starosta polkowicki, przedstawiciel rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. dyrekcja, dozór wyższy, organizacje związkowe. 

W piątek 23 listopada świętować na Akademii będą pracownicy ZG Lubin, zaś we wtorek 27 listopada swoich pracowników wyróżni oddział ZG Rudna. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę