Coroczna akcja zbiórki artykułów szkolnych pod hasłem „Szkołą będzie wesoła” zakończona, a dzieci obdarowane i ugoszczone na lubińskim stadionie przy Skłodowskiej. Podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lubinie przybyli 9 października na stadion Zagłębia Lubin, by nie tylko odebrać paczki, ale też spotkać się z piłkarzami i zwiedzić piłkarski obiekt.

Jak przekonywali organizatorzy akcji, chodziło przede wszystkim o dziecięcą radość i pomoc tym maluchom, które tego potrzebują. – Chcieliśmy spełnić ich marzenia, bi po to jest też Zagłębie Lubin,żeby spełniać życzenia dzieci. – mówił Mateusz Dróżdż, prezes klubu Zagłębie Lubin. S.A. I faktycznie wielu z małych gości nie kryło bezgranicznej radości z otrzymanych podarunków i możliwości zobaczenia zarówno piłkarzy na żywo, jak i obiektu Miedziowych.

Dostałem bibuły, zeszyty i książeczki, są też autografy. Przyda się taki prezent. Czasami coś dostaję, ale dziś jest radość, bo zawsze chciałem zobaczyć piłkarzy i w końcu zobaczyłem. To przygoda mojego życia – mówił 9 – letni Fabian z Księginic.

– Nasze Towarzystwo opiekuje się przede wszystkim dziećmi, które potrzebują z rodzin o różnych,m trudnych sytuacjach . Nie chcemy tych maluchów zostawiać samych i często współfinansujemy ich szkolne wyjazdy. Dzieci bardzo się cieszył na ten wyjazd tu na stadion. Najbardziej je ucieszyło to, że będą się widziały z piłkarzami.-  dodawała Lucyna Cąkała, prezes TPD 

W tym roku akcję wspierał przede wszystkim klub Zagłębie Lubin, ale też jego partnerzy: KGHM Polska Miedź S.A., Zakłady Bukmacherskie Milenium, poseł Krzysztof Kubów, Koleje Dolnośląskie, Auchan, Quanfit, Biurex, autoryzowany dealer samochodów Peugeot Dejon & Dąbrowski Legnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę