W przyszłym roku rząd przeznaczy na modernizację dróg w Polsce 5 mld złotych, czyli trzy razy więcej niż w tym roku. Jak mówił minister Jerzy Kwieciński podczas wizyty w Lubinie, samorządy powinny bardziej się starać o te dotacje. Zdaniem ministra drogi w Lubinie są w równie złym stanie jak w całej Polsce.

Do Lubina przyjechał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zawitał do stolicy polskiej miedzi w związku z obecnością w nowym miasteczku, gdzie uroczyście otwierano kolejny fragment S3. Podczas rozmowy z dziennikarzami Kwieciński poinformował, że w przyszłym roku samorządy będą miały w Polsce więcej możliwości jeśli mowa o dotacjach do remontów dróg.

W najbliższych dniach uruchomimy największy w historii program wsparcia dla dróg lokalnych z budżetem 5 mld złotych. Z tego programu będą mogły korzystać gminy i powiaty – mówił Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

O remontach koniecznych w Lubinie wspominał niejednokrotnie Krzysztof Kubów, starający się o fotel prezydencki w Lubinie.

Doskonale wiadomo w jak fatalnym stanie są drogi osiedlowe i lokalne w Lubinie. Na konferencji prasowej zadano mi pytanie skąd fundusze na remont dróg lokalnych. Dziś mamy odpowiedź . 5 mld zł polski rząd zamierza przeznaczyć na odbudowę tych dróg i właśnie z tego będziemy pozyskiwać pieniądze by lubinianom żyło się , a właściwie jeździło się bezpieczniej wygodniej – mówił podczas spotkania Krzysztof Kubów.

W tym roku rząd na dotacje do remontów dróg dla samorządów przeznaczył ponad 1 mld 300 milionów złotych.

Poprzedni artykułCukrzyca u dzieci, czyli rusza “Słodka Julka”
Następny artykułPo pierwsze bezpieczeństwo