Są opóźnienia w okolicy Castoramy, bo przebudowa skrzyżowania toczyła się z pewnymi trudnościami niezależnymi od wykonawcy. Koszt zadania to 4,5 mln złotych. Prace miały dobiec końca w sierpniu. Będzie przedłużenie terminu. 

Lubinianie dopytują się kiedy dobiegną końca prace przy przebudowie skrzyżowania obok Castoramy, bo opóźnienia już wyraźnie widać. Z przyczyn niezależnych od wykonawcy będą przesunięcia terminu zakończenia prac. 

Umowę na przebudowę skrzyżowania DK 3 i 36 podpisano w lipcu ubiegłego roku. 
GDDKiA realizuje to zadanie w ramach programu ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. – Podstawowym celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu. W związku z powyższym przebudowana jest  tarcza istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną. Przebudowa dotyczy też dodatkowych pasów dla relacji w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 oraz przebudowy wysp dzielących o nawierzchni trawiastej na wlotach drogi głównej. Budowana jest  wyspa kanalizująca ruch na drodze krajowej nr 3 od strony Legnicy. Poszerzany jest też  wlot drogi gminnej. Likwidujemy krótkie pasy włączenia na wlotach dróg krajowych nr 3. Przebudowa dotyczy też  nawierzchni dróg krajowych na długości ok. 550m oraz  nawierzchni drogi gminnej na długości ok. 35m – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA oddział we Wrocławiu. 

Z przyczyn niezależnych od wykonawcy termin zakończenia przebudowy zostanie przesunięty z sierpnia 2018 roku. – O nowym terminie poinformujemy w późniejszym czasie. Na wiosnę wykonawca prowadził prace przy pękniętej nawierzchni jezdni w okolicy mostu Zimnica, co należało wykonać, aby wrócić do planowych prac. Obecnie wykonawca musiał zmienić technologię wykonania konstrukcji podbudowy jezdni, ponieważ dopiero w trakcie prac okazało się, że jej stan był inny niż w pierwotnych założeniach. Wykonana została już nowa warstwa, której wiązanie trwa kilka dni i dopiero od przyszłego piątku prace ruszą pełną parą – dodaje Magdalena Szumiata. 

 

 

Poprzedni artykułNie dali się oszukać. Seniorzy w Lubinie czujni
Następny artykułWalne KGHM po przerwie. Dywidendy nie będzie