Krzysztof Kubów, poseł na Sejm RP jako kandydat na prezydenta Lubina jest popierany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Minister odwiedził Lubin 28 czerwca, by wyrazić swoje poparcie. Krzysztof Kubów już postuluje pierwsze istotne sprawy do załatwienia w Lubinie.

 

Po pierwsze strefa przemysłowa i zacieśnienie współpracy z KGHM, także parkingi, remonty ulic osiedlowych, żłobki, przedszkola i koniec układów w mieście – to główne zagadnienia podejmowane na pierwszej konferencji p[rasowej, na której poseł Krzysztof Kubów już oficjalnie przyznaje, ze będzie kandydatem PiS na prezydenta Lubina. Do miasta przyjechał Patryk, Jaki minister sprawiedliwości, by osobiście wyrazić poparcie dla lubinianina.

Lubin potrzebuje nowego otwarcia.  Podstawowy filar tego nowego otwarcia to przede wszystkim  współpraca z KGHM. Od kilkunastu lat obecny prezydent nie potrafił znaleźć  nawet nici porozumienia, by to miasto mogło skorzystać z tego potencjału gospodarczego, którym jest w naszym regionie.  Podatek miedziowy to jedna z obietnic wyborczych PiS i nie zamierzamy chować głowy w piasek.  Chciałbym zauważyć, że kadencja Sejmu trwa 4 lata a prace nad tym podatkiem trwają. Przypomnę tylko, że moje obietnice wyborcze jeszcze w kampanii były dwie:  zabezpieczenie KGHM przed wrogim przejęciem i to się udało w ciągu pół roku. druga kwestia to podatek, ale co jest istotne dziś? Jest rekomendacja zarządu KGHM, by w tym roku nie wypłacać dywidendy, czyli zostawić dla KGHM kwotę około 1 mld 300 mln zł  na inwestycje tak, by ta firma mogła się rozwijać. Szczegóły dotyczące podatku  na pewno przedstawimy w najbliższym czasie – mówił Krzysztof Kubów, poseł na Sejm RP.

–  Nie ma przypadku w tym że pierwszą osobą którą popieram w zbliżających się wyborach jest Krzysztof Kubów. Chciałbym, by każdy region miał takiego posła, jak on. Jest nie tylko dobrze wykształcony , ale jest znany w Sejmie z tego, że jak jakiś temat ma do załatwienia, to nie odpuści, że jak trzeba pomóc ludziom z Lubina to doprowadzi temat do końca. To poseł Kubów był jedną  z osób, które doprowadziły  do tego, że KGHM już nie może być we wrogi sposób przejęte. Widziałem w Sejmie, jak walczył o odrolnienie działek,a  to spowodowało, że Lubin jest dziś już gotowy do stworzenia specjalnej strefy przemysłowej, czyli 1000 nowym miejsc pracy. Jestem przekonany że może więcej zrobić jako prezydent Lubina – mówił minister Patryk Jaki – Wierzę, że Lubin może się lepiej rozwija, i może skorzystać z potencjału jakim jest dziś KGHM i to właśnie poseł Kubów może do tego doprowadzić – podkreślał minister. 

Strefa ekonomiczna Lubina to bardzo ważne zagadnienie w planach Krzysztofa Kubowa.

Nowe miejsca pracy to alternatywa.  Patrzę trochę bardziej w przyszłość. Chciałbym dać alternatywę dla mieszkańców w kontekście tego, co będzie, gdy KGHM będzie już powoli przestawał funkcjonować. Tu nie może być efektu drugiego Wałbrzycha. Będę zabiegał, by strefa ekonomiczna na terenie naszego miasta powstała – mówił poseł Krzysztof Kubów, kandydat na prezydenta Lubina. 

Pytany o list intencyjny, który na początku czerwca w sprawie strefy przemysłowej podpisał Robert Raczyński  z marszałkiem województwa Krzysztof Kubów odpowiedział krótko:

To jest fikcja i typowa zagrywka pod wybory samorządowe prezydenckie. takich listów ze strony prezydenta w ostatnich jego czterech kadencjach było wiele., Ja zaproponuję konkrety i je zrealizuję. Ta strefa musi być. Potrzebują jej młodzi mieszkańcy, którzy wyjeżdżają poza miasto, bo jeśli nie KGHM to co? Zależy mi na tym by była alternatywa i o nią się postaram. Legnica czy Jawor pokazują, że można, a przez 16 lat rządów Roberta Raczyńskiego w Lubinie  co mamy? Nic – mówił Krzysztof Kubów. 

Poprzedni artykułJest porozumienie, będą zyski
Następny artykułBezpieczne wakacje, czyli piknik na lotnisku – FOTO

4 KOMENTARZE

  1. W Lubinie mamy wybór, albo głosujemy na młodego, wykształconego, ambitnego człowieka jakim jest Pan Poseł, zapewniając tym samym miastu rozwój, a mieszkańcom dobrobyt, miejsca pracy i dumę z miasta albo głosujemy na RR i mamy to co mamy: co raz droższe media, ogrodzone tereny zielone z ograniczonym dostępem, brak miejsc parkingowych, dziurawe ulice, realną perspektywę unicestwienia ogródków działkowych, kolejnego dinozaura w parku, ach można by wymieniać w nieskończoność. Wybór jest tylko jeden, chcesz być dumny z miasta, w którym mieszkasz wybierz dobrze i nie zmarnuj swojego głosu. Postaw na młodego człowieka jakim jest Poseł.

  2. Ja stawiam na Agnieszkę Kubicę-Radek. Pan Kubòw jest ok jest jednak z lepszego sortu i to go dyskwalifikuje, PIS już pokazało co potrafi, nie- dziękuję.

  3. Co takiego ma do zaoferowania Pani Agnieszka Radek?
    Ja stawiam na ludzi,których wystawi w wyborach Miasto Dla Mieszkańców. Ci ludzie, razem z ich liderką, Panią Edytą Zawadzką punktują obecną władzę. Są tam,gdzie mieszkańcy potrzebują pomocy.
    Widzę ich na obradach Rady Miejskiej. Bez przerwy wysyłaja pisma do urzędów, zgłaszają nieprawidłowości i widać, że się na tym naprawdę znają. Stawiam na MIASTO DLA MIESZKAŃCÓW!!!

    • Bardzo cenię p. Edytę Zawadzką, ale MdM mnie nie przekonało, jest taką opozycją, która ma za zadanie jedynie wytykać błędy i być “PRZECIW”. Nie wiedziałam, że p. Zawadzka kandyduje w wyborach na Prezydenta Lubina.. życzę powodzenia! P.S. Rozumiem pytanie, bo MdM jest widoczne od kilku lat, ale ja naprawdę dalej nie wiem co ma do zaoferowania..

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.