Piknik Bezpieczne wakacje od Stowarzyszenia Tak dla Lubina skupił na lubińskim lotnisku wielu lubinian, którzy nie tylko chcieli miło i aktywnie spędzić piątkowe popołudnie, ale też dowiedzieć się jak bezpiecznie żyć.

 

Wiele atrakcji związanych ściśle z bezpieczeństwem zapewniło Stowarzyszeni Tak dla Lubina podczas pikniku Bezpieczne wakacje w piątkowe popołudnie na lubińskim lotnisku. Była policja, Krav Maga Be Save, HDK Maltański Legion, ognisko, smakołyki, uśmiechy i dobra zabawa.

Zostaliśmy zaproszeni, by trochę powiedzieć o bezpieczeństwie zarówno dzieciom jak i dorosłym, bo zasady są dla wszystkich takie same.  Poruszymy dziś tematykę agresora uzbrojonego np w nóż lub inne niebezpieczne narzędzie. Powiemy co robić, czego unikać, jakich sytuacji czy miejsc. Promujemy system Krav Maga  – mówiła Kamila Bębas instruktor Krav Maga Be Safe. 

Fajnie, że są wakacje, fajnie, że się bawimy, ale przede wszystkim myślimy o bezpieczeństwie. Chcemy przybliżyć te zagadnienia nie tylko dzieciom, ale też całym rodzinom. Jest z nami Krav Maga, która będzie mówić o bezpieczeństwie i samoobronie. Jest policja mówiąca o bezpieczeństwie ogólnie rozumianym. Są z nami ratownicy z Maltańskiego Legionu, którzy mówią i pokazują jak należy postępować przy pierwszej pomocy – mówiła Agnieszka Kubica Radek prezes Stowarzyszenia „Tak dla Lubina”. 

Poprzedni artykułPoseł Kubów na prezydenta Lubina z poparciem Ministra Sprawiedliwości
Następny artykułParkrun Lubin minutą ciszy uczcił zmarłą Irenę Szewińską