Zakończyła się kolejna akcja zbiórki krwi organizowana przez HDKL Serce Górnika przyz ZG Lubin, która dała koleje litry bezcennej krwi. Od stycznia tego roku dzięki otwartym akcjom tego klubu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie trafiło ponad 500 litrów bezcennego życiodajnego płynu.

 

“Podziel się krwią” – to hasło pod jakim odbyła się akcja zbiórki krwi dająca kolejne litry tym, którzy jej potrzebują.

– Za każdym razem staramy się pozyskać drobne podarunki od firm, które nas wspierają, by dodatkowo wynagrodzić krwiodawców, którzy przychodzą na nasze akcje. Tym razem też tak było. Pomogła nam spółka KGHM, Zagłębie Lubin, poseł Krzysztof Kubów, kino Muza, Gmina Rudna i spółka Energetyka. W taki sposób możemy podziękować wszystkim , którzy przyłączyli się do naszej akcji. os stycznia w sumie zebraliśmy już….litrów krwi – informuje Paweł Królak, wiceprezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin.

Zachęcam wszystkich. Zbliżają się wakacje. Zanim wyjedziecie na urlop przyjdźcie oddać krew. każda grupa krwi jest pożądana. Przyjmujemy wszystkich, bo jeśli wyjedzie się na wakacje nawet tylko do Austrii czy na Węgry to ma się 28 dni dyskwalifikacji. Tak samo jest z Grecją, Macedonią, Chorwacją czy innymi ciepłymi krajami –  mówi Joanna Jarmolińska kierownik RCKiK we Wrocławiu, oddział terenowy w Lubinie. Dzięki HDK Serce Górnika ZG Lubin do banku krwi trafiło tym razem 143 litry i 550 mln bezcennego życiodajnego płynu. Razem od stycznia HDK uzbierało ponad 500 litrów krwi.

 

Poprzedni artykułLubinExtra! nr 167
Następny artykułKraksa na Sikorskiego