Niedostosowanie prędkości na drodze było najprawdopodobniej przyczyną kolizji, do której doszło po godzinie 17 na ulicy Sikorskiego.

Kierujący autem marki volvo skręcał z ul. Sikorskiego w ul. Budziszyńską. Za nim jechał fiat seicento. Niewykluczone, że kierowca volvo zatrzymał pojazd i przepuszczał pojazdy z naprzeciwka. w tym momencie doszło do najechania na tył samochodu.

Najprawdopodobniej kierujący seicento nie dostosował prędkości do warunków na drodze a były one bardzo niekorzystne: mokra nawierzchnia od deszczu oraz mocne słońce w kierunku jazdy. 

Siła uderzenia była na tyle duża, że z przodu fiata odpadł zderzak, została wgnieciona maska oraz przesunięte drzwi od strony pasażera. Volvo natomiast miało uszkodzony bagażnik i lekko porysowany zderzak

Poszkodowaną osobę zespół pogotowia zabrał na badania. Na miejscu występują utrudnienia w ruchu. Zostały wyłączone dwa pasy w kierunku ulicy Odrodzenia, kierujący jadący w tym kierunku, w miejscu kolizji omijają je, zjeżdżając na przeciwległy pas zgodnie z postawionymi pachołkami.

Poprzedni artykuł500 litrów krwi w pół roku od HDK Serce Górnika
Następny artykułJest nowy prezes KGHM Polska Miedź