Trwa  Turniej Ligi Trawiastej Orlików i Żaków  na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Partnerem OZPN Legnica, głównego organizatora największego w Polsce piłkarskiego wydarzenia dla młodych piłkarzy był KGHM Polska Miedź, KGHM Zagłębie Lubin, Miedziowe Centrum Zdrowia, Energetyka, Interferie i wiele innych firm.Na boiskach spotkało się 1300 zawodników z ponad 100 drużyn. 

Trwa święto piłki nożnej dla młodych piłkarzy z terenu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy, czyli II Turniej Finałowy Ligi Trawiastej Orlików i Żaków. W wydarzeniu bierze udział ponad 100 drużyn, blisko 250 trenerów, 1300 małych piłkarzy, ich rodzice i opiekunowie. Na 20 boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie spotkali się piłkarze z Lubina, Rokitek, Wąsosza, Kochlic, Budziszowa, Polkowic, Złotoryi, Kunic, Jawora, Miłkowic, Wołowa, Rosochatej, Legnicy, Chobieni, Księginic, Chojnowa, Prochowic, Luboszyc, Parszowic, Góry, Legnicy, Rudnej, Legnickiego Pola, Gromadzyna, Wilkowa, Głogowa, Męcinki, Jadwisina czy Czerniny.

Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie i cały i nasz klub wspomagamy te imprezę. Jest to jedna z największych tego typu w Polsce jeśli chodzi o zasięg i liczbę uczestników. To wydarzenie ma dać dzieciom radość i zachętę, by grały w piłkę. Jako klub bacznie przyglądamy się każdemu zespołowi. Poza rozgrywanymi meczami mamy park zabaw, dmuchańce i mnóstwo innych atrakcji. Ten finał to podsumowanie roku pracy dla wszystkich. Dzisiejszy Finał ligi trawiastej ma szerokie poparcie zarówno w naszym klubie jak i OZPN oraz w całym środowisku piłkarskim – Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 – Ten turniej to podziękowanie dla pracy trenerskiej i dla zawodników, którzy  występowali przez cały sezon. Mamy też drugi wymiar tej imprezy. Dziś gramy  dla wszystkich kobiet, które znajdą się na boiskach i są obok nas w życiu codziennym. Dziś wygrywamy razem z rakiem piersi. Podajemy dalej niczym piłkę nożną różową kartkę życia. Specjalną kartę życia przygotowało MCZ i na niej mówimy „Mamo, babciu, ciociu kocham cię, idź i zbadaj się żeby nie było za późno. W związku z tym dziś występujemy różowych koszulkach i gramy różowymi piłkami. Cały ten turniej jest po protu różowy. Wygrywamy z rakiem piersi – mówiła Maria Kajdan, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy.

Na boisku nie było łatwo, ale wygrywamy. Cieszymy się bardzo. Żeby wygrać trzeba dużo podawać, strzelać i komunikować się z kolegami. Cały turniej jest super. Są tu różne atrakcje,a le przede wszystkim dużo meczów. My gramy aż pięć. Są też loterie i dużo nagród do wygrania – mówili Jakub Sienkiewicz i Bartek Górzyński z Zagłębia Lubin. – Pierwszy mecz wygraliśmy 5:0. Nie wiem jak to zrobiliśmy,a le chyba dlatego że mieliśmy ciągle presję. Liczy się komunikacja między zawodnikami. Ciężko było na boisku. Bramkarz przeciwników był trudny do pokonania. Rok temu też byliśmy na tym turnieju. Jest świetnie. Można coś wygrać. Są losowania nagród. Podoba nam się. Ostatnio też super było – dodawali Tomek Madej i Kuba z Zagłębia Lubin 

Wydarzenie wspierają też inne spółki z grupy kapitałowej KGHM, jak Uzdrowiska Kłodzkie– Grupa PGU, Lubinpex, Interferie, Energetyka, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz kluby piłkarskie okręgu legnickiego.

Poprzedni artykułFemGol Cup 2018 – dziewczęta grają w nogę – FOTO
Następny artykułOSP Zimna Woda i OSP Niemstów nadal niepokonani – FOTO