II Turniej FemGol Cup skupił na boiskach w Lubinie ponad 170 młodych piłkarek z klubów z całego Dolnego Śląska. Dziewczęta grały w  czterech kategoriach wiekowych. Na  murawie zagrało blisko 30 zespołów, w tym osiem z Lubina. 

 

Dziewczęta też mogą grać w piłkę i to całkiem dobrze. Udowadniają  to zawodniczki prawie 30 zespołów, które właśnie biorą  udział w II Turnieju FemGol Cup organizowanym przez Akademię FemGol Lubin.

Rok temu w I edycji wzięło udział blisko 70 zawodniczek, a dziś jest ponad 170- piłkarek z  całego województwa dolnośląskiego. Mamy tu 9 klubów, prawie 30 zespołów i cieszymy się, że przed wakacjami kluby zdołały jeszcze do nas przyjechać. Dziś to takie nieoficjalne święto piłki kobiet. Przyjechały drużyny z Siechnic, Bierutowa, Głogowa, Świdnicy, Dzierżoniowa, Czarnego Boru a nawet Lądka Zdrój i mamy 8 zespołów  z Lubina.  – mówił Damian Rynio prezes  i trener FemGol Lubin, główny organizator. – Dziś mamy cztery kategorie wiekowe. Najmłodsze dzieci U- 7 i U – 9 graja tylko dla zabawy. Nie liczymy wyników. Inaczej jest w U – 11 i U- 13, ale razem z trenerami powtarzamy, że w pierwszej chwili liczy się zabawa a potem wyniki. Dziewczyny się uczą w takich turniejach i mają frajdę,a  to jest najważniejsze – dodawał Damian Rynio.

Piłka nożna to fajny sport nawet dla kobiet. Idzie nam dobrze, obserwujemy przeciwniczki i dobrze sobie radzą – mówiła Iza Jagodzińska z Fem Gol Lubin z drużyny w kategorii U – 13.