W niezwykłej atmosferze biegali, maszerowali, truchtali sympatycy parkrun dla których przebywanie na świeżym powietrzu, rekreacja jakim jest parkrun, jest bliska. Do tego dochodzą trzy lata spotkań, które należało przy tej okazji podsumować.

Bieg 157, który przypadł na III urodziny otworzył koordynator biegów parkrun w Lubinie – Andrzej Sowa. Powitał uczestników oraz delegację z Jeleniej Góry, która specjalnie przyjechała aby wziąć udział w urodzinowym 157 biegu.
 
Koordynator biegu – pani Ela zapoznała uczestników z obowiązującymi zasadami uczestnictwa, informując o trasie, bezpieczeństwie, sponsorach – dzięki którym mogą odbywać się biegi.
 
Ponad 50 uczestników pokonało trasę 5 kilometrów alejkami Parku Wrocławskiego. Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Każdy własnym tempem bez względu jakie ono jest bo parkrun to nie zawody.
 
Na mecie czekały napoje, słodycze, ciasta, które przynieśli sami uczestnicy, bowiem idea parkrun polega na samo organizowaniu się dzięki wolontariuszom.
 
Biegacze parkrun w Lubinie do tej pory przebiegli dystans ponad 30 tysięcy kilometrów. Wzięło udział łącznie 644 uczestników. Biegają w każdą sobotę o godz. 9:00 w Parku Wrocławskim
 
Na zakończenie koordynator parkrun w Lubinie wręczył uczestnikom puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Lubina. Puchary otrzymali biegacze za frekwencję i pomoc w organizacji biegów.
 
Dyplomem uhonorowano Anię Kołodziej, która ma na swoim koncie ponad 100 biegów. Jest taka zasada, że każdy kto uczestniczy 50, 100, 250 razy, poza dyplomem otrzymuje za darmo specjalną koszulkę z Londynu – założyciela parkrun na świecie. 
 
Organizatorzy zapraszają na kolejne, zawsze bezpłatne biegi, które odbywają się w każdą sobotę.