Wielu lubinian zadaje sobie pytanie kiedy RCS otworzy baseny odkryte? Aura aż się prosi, by pozwolić wychłodzić się w wodzie i zrelaksować. Kiedy w 2016 roku uroczyście otwierano obiekty deklarowano, że będzie można korzystać z nich już  maju. Dziś czerwiec za pasem, a baseny są wciąż zamknięte.

 

Baseny odkryte przy ul. Odrodzenia wciąż nie są dostępne dla lubinian. Próbowaliśmy się dowiedzieć kiedy zostaną otwarte, bo aura sprzyja zabawie nad wodą. Mimo wcześniejszej deklaracji, że rozbudowa basenów nie będzie kolidowała z funkcjonowaniem dotychczasowych obiektów okazuje się, że jednak coś poszło nie tak. Regionalne Centrum Sportowe informuje, że prawdopodobnie 30 maja wykonawca inwestycji polegającej na rozbudowie obiektów da odpowiedź kiedy będzie można korzystać z basenów, które służyły  lubinianom prze ostatnie dwa sezony letnie.

Przypomnijmy, że w chwili uroczystego otwarcia basenów przy Odrodzenia włodarz miasta zapewniał, że będą one czynne wcześniej niż w innych miastach. – To jest wydarzenie ponadmiejskie, bo z tego, co wiem, inni ludzie spoza miasta też będą do nas przyjeżdżać. Normalnie baseny będą otwierane od 1 maja. Mają podgrzewaną wodę. Koszt zamknął się kwotą około 12 mln złotych – mówił dwa lata temu Robert Raczyński. Rok temu choć rozbudowy nie było, to w maju obiekty warte miliony  nie były dostępne dla lubinian. 

Kiedy na początku tego roku  podpisywano umowę na rozbudowę basenów zapewniano, że nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie obiektu oddanego dwa lata temu do użytku. Jak na razie wykonawca nie dał RCS-owi odpowiedzi co do możliwości uruchomienia basenów. Prace budowlane mogą jednak przeszkadzać w swobodnym i bezpiecznym relaksie. Podobno decyzja ma zapaść 30 maja. Zatem powrócimy do sprawy w środę. 

 

Poprzedni artykułPomysł na biblioteczki w szpitalu MCZ
Następny artykułPomóżmy Julce chodzić – akcja charytatywna