W ostatni dzień nauki przed majową przerwą lubińska “dziewiątka” uczciła Święto Niepodległości. Ważny jubileusz dla każdego Polaka w SP 9 jest  celebrowany rokrocznie. Uczniowie są dumni z tego, że są Polakami i chętnie angażują się w organizację takich ceremonii. 

 

To już tradycja, że święto Niepodległości w SP 9 jest  celebrowane. Rocznica stała się okazją do przypomnienia historii nie tylko tym uczniom, którzy przygotowywali akademię, ale też tym którzy ją obejrzeli.

Uczniowie przygotowywali się w ramach koła historyczno – geograficznego. Dziewczyny przybiegały na próby. Każdy był odpowiedzialny za swoją rolę. Zbierałyśmy stroje z epoki i mamy tu szlachtę, mieszczki, dworzan. Jest też Marszałek.  Pielęgnujemy w dzieciach te wiedzę i razem czujemy, że fajnie jest żyć w wolnym, niepodległym kraju, gdzie nie ma wojen, gdzie dzieci mogą chodzić do szkoły, uczyć się ,  spotykać rówieśnikami  i nie ma zagrożeń, a dzieci mogą być szczęśliwe   –  mówiła Katarzyna Hajek, nauczyciel historii w SP 9. 

 

Zadbano o deklamację wierszy, było też sporo prozy. Nie obyło się bez śpiewu i tańca,które nawiązywały do ważnego dla Polski dnia – odzyskania niepodległości. 

Poprzedni artykułDrzwi otwarte i…. szpaki – FOTO
Następny artykułDzień Flagi RP w rynku – żywa flaga