Po raz drugi w historii, a po raz pierwszy w lubińskim rynku z okazji Dnia Flagi RP zorganizowano happening polegający na ułożeniu na płycie rynku żywej flagi Polski. W zabawie wzięło udział kilkuset mieszkańców miasta, w tym m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów.

Było patriotycznie i wesoło, na happeningu nie zabrakło działaczy i sympatyków PiS, przedstawicieli powiatu, miejskich i powiatowych radnych, a także sportowców i harcerzy.

Po raz pierwszy żywą flagę w Lubinie ułożono rok temu na wzgórzu w okolicach Manufaktury Fitnessu. Wówczas w happeningu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców miasta. W tym roku z okazji Dnia Flagi na lubińskim rynku pojawiło się kilkaset osób. Wśród uczestników tej patriotycznej akcji byli m.in. poseł PiS, Krzysztof Kubów, władze powiatu, radni, harcerze i sportowcy: piłkarze Zagłębia Lubin, szczypiorniści i szczypiornistki MKS-u oraz rugbyści.

– To ważny dzień dla wszystkich Polaków. Dzień Flagi został ustanowiony, by w sposób szczególny uszanować narodowe symbole. Spotkaliśmy się dzisiaj wspólnie, by pokazać, że mieszkańcy Lubina pielęgnują wartości patriotyczne i flaga jest dla nas wszystkich czymś naprawdę bardzo ważnym – powiedział poseł PiS, Krzysztof Kubów.

 

Poprzedni artykułŚwięto Niepodległości – lubińska “dziewiątka” czci zawsze – FOTO
Następny artykułPatriotycznie w kościele i pod pomnikiem