Młodzież z ostatnich klas gimnazjalnych powoli rozgląda się za szkołami średnimi , w których będą kontynuować naukę. Na ich potrzeby szkoły średnie organizują tak zwane dni drzwi otwartych. W swoje progi zaprosił Zespół Szkół nr 2 w Lubinie. Młodzi ludzie mieli okazje w sposób nietuzinkowy zapoznać się z ofertą tej placówki.

 

Na setki gimnazjalistów w Zespole Szkół 2 w Lubinie czekał niecodzienny dzień drzwi otwartych.

–  Dziś informujemy o ofercie naszej szkoły i przedstawiamy wszystkie kierunki, a wśród nich nowość, technik poligrafii cyfrowej. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku. Po wielu rozmowach z pracodawcami uznaliśmy, że ten zawód ma bardzo dobrą przyszłość – mówił Bogdan Dudek, dyrektor ZS 2 w Lubinie.

Młodzi ludzie podczas wizyty w ZS 2 mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach. Mogli spróbować przygotowanych przez uczniów szkoły deserów, koktajli i wypieków. Odwiedzający szkołę dostawali na wejściu specjalne mapki, zgodnie z którymi poruszali się po placówce, brali udział w konkursach, zbierali punkty a na koniec odbierali nagrody. Z jednej więc strony „drzwi otwarte: to zapoznanie się z ofertą, rozmowa z nauczycielami, uczniami, a z drugiej dobra zabawa i trochę rozrywki.

Poprzedni artykuł700 metrów “luksusu” z hali RCS na Rynek
Następny artykułŚwięto Niepodległości – lubińska “dziewiątka” czci zawsze – FOTO