Północna Obwodnica Krzeczyna Wielkiego ma kosztować 23 mln zł,  z czego 15 mln na inwestycję przekaże Urząd Marszałkowski, pozostałą zaś Gmina Miejska i Powiat. W tym roku 500 tys. zł ma pokryć prace projektowe. Budowa rozpocznie się w 2019. To zdaniem samorządowców kluczowa inwestycja dla strefy przemysłowej Lubina. 

 

Północna Obwodnica Krzeczyna Wielkiego ma być ważną inwestycją w ściągnięciu w ten rejon inwestorów, którzy wypełnią przyszłą strefę przemysłową. Gmina Miejska Lubin, Powiat Lubiński i Urząd Marszałkowski podpisały umowę, która jest pierwszym krokiem  w budowie drogi. W inwestycję nie chciała się włączyć Gmina Wiejska. 

 – W pewnym sensie podejmujemy zobowiązania Gminy Wiejskiej, która powinna być współpartnerem tego projektu. No ale chłopi są podejrzliwi z natury i nie włączyli się do tego projektu – mówił Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Ubolewam, że wójt nie chciał partycypować w kosztach tej inwestycji. Ona  w dużym stopniu odciąży mieszkańców gminy wiejskiej Lubin. Mam nadzieję, że  z czasem wójt Kielan da się przekonać do tej wspólnej inwestycji – dodawał Adam Myrda, starosta powiatu lubińskiego.

Dzisiejsza umowa dotyczy przede wszystkim finansowania, ale wskazuje też, kto będzie głównym inwestorem, czyli powiat. Ta droga ma olbrzymie znaczenie dla tego regionu. Oprócz strefy, która tam powstanie będzie też elementem europejskiego korytarza Transgranicznego. To nie tylko kwestia ruchu, ale też połączeń kolejowych – mówił Cezary Przybylski po podpisaniu umowy. 

Nowa obwodnica ma być kluczowa dla strefy przemysłowej Lubina, która ma powstać.

W ogóle nie rozmawiamy z inwestorami dopóki nie będziemy mieli strefy, bo oni po prostu przyjadą i wyjadą na drugi dzień. Szkoda czasu na poszukiwanie inwestorów. To tak,  jakby zaprosić klientów do hotelu, który nie jest wybudowany – mówił Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Urząd Marszałkowski przekaże na budowę tej drogi 15 mln zł w ciągu 3 lat.

Zależy nam, by powiat lubiński się rozwijał. Budując tę obwodnicę do S3 pamiętajmy o tym, że już w tym roku rusza też inwestycja kolejowa, która spowoduje, że do powiatu lubińskiego będzie się można bardzo szybko dostać – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Adam Myrda, starosta powiatu lubińskiego. 

 

 

Poprzedni artykuł143 parkrun przy wiosennej pogodzie
Następny artykułŚwięto kobiet można przebiec, czyli panie z MTS na trasie – FOTO

1 KOMENTARZ

  1. Zaraz, zaraz…. Strefa? Ta o której najbardziej zapracowany prezydent mówił cztery lata temu i przez cztery lata jej nie zrobił? Ja pierdziele…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.