Przebiec swoje  święto. Organizatorem III Dnia Kobiet w Głogowie w Parku Piastowskim był Prezydent miasta Głogowa – Rafael Rokaszewicz a także Fitness i Squash Complex. 10 marca panie celebrując swoje święto, mogły wziąć udział m.in. w biegu na 2099 m. Wśród zawodniczek nie zabrakło tych, które noszą barwy Miedziowego Towarzystwa Sportowego.

 

Każde święto jest okazją do biegania. Na trasie III Dnia Kobiet w Parku Piastowskim znalazła się Joanna Szczurowska, która chętnie relacjonuje wydarzenie.

Są różne sposoby na świętowanie Dnia Kobiet. Można np. robić to na sportowo i zadbać przy okazji o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Właśnie taką propozycję dla mieszkanek Głogowa mieli organizatorzy III Biegu dla Kobiet. Impreza ta odbyła się już po raz trzeci. 10 marca, w Parku Piastowskim, na trasie 2099 m stawiło się kilkadziesiąt zawodniczek. Uczestniczki, po wspólnej rozgrzewce ruszyły na wymagającą trasę z podbiegami. Ideą biegu było przede wszystkim promowanie aktywnego trybu życia oraz integracja głogowianek. Każda z pań mogła wziąć udział w zawodach, bez względu na wiek czy stopień biegowego zaawansowania. Po biegu głównym, odbył się także start na 1 milę w którym udział mogli wziąć również mężczyźni, obchodzący akurat w tym dniu swoje Święto. Po biegach, odbyły się I mistrzostwa Głogowa w planku, czyli tzw. desce. Imprezę zakończyło uroczyste wręczenie nagród oraz losowanie nagród dla uczestników biegów – kończy relację Joanna Szczurowicz z Miedziowego Towarzystwa Sportowego.

inf.fot. MTS

Poprzedni artykułObowodnica Krzeczyna Wielkiego za 23 mln zł
Następny artykułPolicjanci poszukują zaginionego