W sobotę 24 lutego w kawiarni Pod Muzami miał miejsce niecodzienny koncert. Blisko 200 osób mogło wziąć udział w występie Sebastian Riedel & Cree akustycznie.

 

Prawie 200 osób pojawiło się na koncercie Sebastian Riedel & Cree akustycznie. Cree to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Zespół powstał w 1993 w Tychach z inicjatywy trzech 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy dla zespołu był ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel. 
Zarówno dla Sebastiana, jak i dla zespołu, przełomowy był rok 2007, gdy ukazała się płyta „Tacy sami”. Ustabilizował się wtedy skład grupy, w nagraniach wziął też udział gościnnie Jerzy Styczyński – gitarzysta Dżemu. Spory sukces albumu sprawił, że Sebastian zaczął częściej pojawiać się w mediach i być kojarzonym nie tylko jako „syn Ryśka”, choć cały czas głównie w ten sposób był przedstawiany. Coraz częściej zaczęły się też przecinać drogi Sebastiana i Dżemu.
Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać, żeby grać, trzeba żyć”. 15 listopada 2015 ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Heartbreaker”.

inf. CK Muza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę