Zdecydowani faworyci turnieju, zwycięzcy w kategorii drużyn oraz najlepsi wśród zawodników, bramkarzy i strzelców – to piłkarze z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie którzy przywieźli do Lubina puchar Prezesa PZPN i wszystkie statuetki indywidualnych osiągnięć. 

 

W Warszawie w ubiegły weekend odbył się Turniej o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w którym wzięli udział podopieczni Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Młodzi zawodnicy z U-11 byli zdecydowanie najlepsi spośród 16 drużyn z całej Polski, które wzięły udział w rozgrywkach. 

Udział w turnieju wzięli mistrzowie województw z całej Polski. Rywalizowano w czterech grupach. Potem zwycięzcy i drugie miejsca wychodzili do ćwierćfinałów, gdzie był system pucharowy aż do finału,który zakończył się naszym zwycięstwem – mówi mówi Emil Nowakowski, trener grupy U-11 w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Poza zajęciem I miejsca jako drużyna,n piłkarze z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie przywieźli wyróżnienia indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Szulc , zawodnikiem Oliwier Siciński, zaś bramkarzem Michał Sobczyszyn. 

Podopieczni Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie są bardzo dumni ze swoich osiągnięć, ale jak mówią, mają z kogo brać przykład. Zarządzający Akademią przygotowali dla nich tak zwaną Ścianę Chwały. W stołówce Akademii pojawiły się zdjęcia wcześniejszych wychowanków, którzy na drodze piłkarskiej kariery osiągnęli sukcesy. To na ich wizerunki mogą patrzyć młodzi chłopcy, by motywować się do rozwoju i przekonania, że oni też mogą sporo osiągnąć.  

fot. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę