Nie żyje kierująca i pasażer ze skody. Kolejny pasażer trafił do szpitala. Ranny został również kierowca mercedesa, któremu po poślizgu skoda zajechała drogę.

Do tragicznego wypadku doszło około 10.30 na drodze Lubin-Rudna na wysokości skrzyżowania na Juszowice/Rynarcice. Skoda octavia jechała od strony Lubina. Na wysokości przystanku (Juszowice) auto wpadło w poślizg. Kierującej nie udało się zapanować nad pojazdem. Zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do potężnego bocznego (od strony pasażera) zderzenia z mercedesem. Mercedes pozostał na drodze, a skoda wylądowała w rowie.

Na miejsce szybko dotarł ruch drogowy. Funkcjonariusze reanimowali jednego z poszkodowanych ze skody. Niestety obrażenia były zbyt poważne.

Śmierć poniosła kierująca skodą i pasażer. Drugi pasażer trafił do szpitala. Ranny został również kierowca mercedesa.

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Na miejsce skierowano jednostki OSP z Rudnej oraz PSP z Lubina i JRGH z Zakładów Górniczych Lubin.

Na miejscu pracują policyjni technicy oraz biegły specjalizujący się w wypadkach drogowych. Droga Lubin-Rudna na odcinku od Mleczna do skrzyżowania na Juszowice jest zamknięta.

Drogą zarządza powiat lubiński. Kierowcy nie kryją, że powiat nie dba o zimowe utrzymanie tej ważnej łączącej Lubin z Rudną drogi. To nie pierwszy raz kiedy jest na niej ślisko i dochodzi do wypadków.

Poprzedni artykułZderzenie kia i audi na Hutniczej
Następny artykułDla chorego chłopca koncert – FOTO

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.