W CK Muza W Lubinie w Klubie Pod Muzami w piątkowy wieczór ( 19 stycznia) miał miejsce charytatywny koncert dla Pawełka Chudaka. Trwa liczenie pieniędzy, które udało się uzbierać podczas wydarzenia. Ci, którzy byli bawili się wyśmienicie, ale to, co najważniejsze wsparli Pawełka Chudaka i jego rodzinę.

 

Piątkowy wieczór umili sobie lubinianie, którzy przybyli do Klubu Pod Muzami, gdzie miał miejsce koncert. Z jednej strony była to pomoc 13 – letniemu chłopcu, a z drugiej muzyka i wokalne popisy na scenie. Wśród artystów, którzy charytatywnie wsparli akcję dla Pawełka Chudaka był zespół The Pozyt z Lubina, wokalistka Agnieszka Czarnecka z Braniewa i chór Te Deum z Lubina. 

Cały dochód z imprezy ma wspomóc Pawełka Chudaka i jego rodzinę. Chłopiec jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie, wodonercze i epilepsję. Jego stan może ulec lekkiej poprawie, jeśli skorzysta z turnusu rehabilitacyjnego. Udział w takim leczeniu to koszt ponad 5 tys. złotych. – Pawełek kończy w tym roku 13 lat. Potrzebujemy funduszy na wsparcie jego rehabilitacji. Syn jest teraz po operacji stopy. Będzie unieruchomiona przez  12 tygodni, a więc intensywna rehabilitacja będzie bardzo wskazana. Wspiera nas m.in. Agnieszka Czarnecka, wielu lokalnych sportowców, wiele też osób, które nie chcą, by je wymieniać z imienia nazwiska. Na turnusie rehabilitacyjnym syn poddawany byłby po 8 godzin dziennie rehabilitacji. Im częściej powtarza się takie zabiegi, tym efekty są wyraźniejsze. – mówi Monika Chudak, mama Pawełka.

W piątkowy wieczór udało się uzbierać 7 082,75 zł, a zatem tym razem Pawełek pojedzie na turnus rehabilitacyjny Każdy, kto przybył na koncert wykupił cegiełkę  – wejściówkę. Jej koszt to minimum 10 złotych. Do puszek Fundacji Złotowianka, w której Pawełek ma swoje konto wpadały oczywiście wyższe kwoty. Były też pieniądze,które zbierano podczas licytacji różnorodnych przedmiotów: płyt z występami kabaretów, muzyką,  zdjęć z autografami, zabiegów fryzjerskich, koszulek sportowców z Lubina, ale też z klubu Arki Gdynia, zaprzyjaźnionego z Miedziowymi. 

 

 

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek pod Rudną
Następny artykułBiegacze z Nowej Zelandii na biegu parkrun w Lubinie – FOTO