Pisaliśmy sporo o tym wydarzeniu, ale nie do końca od kuchni. Po rozmowach z wolontariuszami i uczestnikami orkiestry wielu z nich wskazuje, że olbrzymią dobrą robotę wykonała Galeria Cuprum Arena i jej najemcy.

Dzisiaj już wiadomo, że w Lubinie zebrano ponad 99 tys. zł., a 26 finał był na niezłym poziomie. Największe atrakcje czekały na uczestników WOŚP w Cuprum Arena. – Gramy z Wielką orkiestrą Świątecznej Pomocy w jej 26. Finale. Tym razem pod hasłem: „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Od godziny 11.00 szukamy genetycznych bliźniaków razem z DKMS i działaczami z HDK PCK Serce Górnika ZG Lubin. Są z nami tez harcerze, którzy nie tylko pokazują, ale też uczą pierwszej pomocy. Nasz dzień umilają najmłodsi milusińscy – grają koncerty, tańczą, śpiewają pod hasłem „Dzieci dzieciom. Dodatkowo w programie jest koncert Szuli i Kasi Wilk, a na koniec światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Jako największe centrum handlowe w regionie nie wyobrażamy sobie nie uczestniczyć w tak ważnym i pięknym wydarzeniu – mówi Aneta Powązka, manager ds. marketingu Galeria Cuprum Arena. – Również nasi najemcy stanęli na cudownie ugościli wszystkich zziębniętych wolontariuszy: Express Marche przygotowało dla kwestujących ciepły posiłek, Pizza Hut Express pyszną pizzę, a Costa gorące napoje. – dodaje manager.

W niedzielę w Cuprum Arenie poza popisami na scenie można było skorzystać z innych niecodziennych atrakcji. Finał WOŚP w Galerii wspierał klub Zagłębie Lubin S.A. Na scenie trwały licytacje piłek z podpisami piłkarzy. Wręczono też koszulki, które wcześniej licytowano na profilu Galerii Cuprum Arena na facebooku. W licytacjach zorganizowanych przez Cuprum Arenę zebrano 2 000 zł.

O WOŚP pisaliśmy również tutaj:

2018/01/14/taniec-spiew-licytacje-czyli-wosp-cuprum-arena-foto/

2018/01/14/owsiak-lubinie-wciaz-zwolennikow-foto/

2018/01/13/biegali-pomagali-135-biegu-parkrun/