W najbliższy weekend  w hali RCS pojawią się psy i to zadziwiające ilości. Międzynarodowa wystawa skupi w lubińskiej hali ponad 2000 czworonogów z całej Europy. Organizatorem wydarzenia jest legnicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce. 

 

Psy opanują halę RCS w Lubinie. Wszystko zacznie się w sobotę 20 stycznia o godzinie 10.00.

– To spore wydarzenie,bo Lubin chyba nigdy jeszcze na raz nie widział tylu psów. Dotąd organizowaliśmy wystawy tej rangi ale w Głogowie. Spodziewamy się ponad 2000 psów. Wystawcy będą z kilkunastu krajów. najwięcej oczywiści  z Polski, ale też z Czech czy Niemiec. Są różne motywy dlaczego ludzie wystawiają psy. Chcą zdobywać medale i tytuły championów. Inny powód to, że aby pies rasowy mógł być rozmnażany to zwierzęta musza zdobyć uprawnienia hodowlane, a takie uprawnienia zdobywa się biorąc udział w  wystawach. to nie może być jedna wystawa, ale co najmniej trzy i zdobyte tytuły. W najbliższy weekend będzie mnóstwo kategorii konkursowych – mówi Beata Kujawska, przewodnicząca legnickiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Taka wystawa to okazja nie tylko dla hodowców by porozmawiać czy wymienić uwagi. To również niecodzienna chwila dla zwiedzających, by zadać pytania o poszczególne zwierzaki i pooglądać. Zarówno w sobotę jak i niedzielę wystawa będzie otwarta od 10.00 do 18.00. Główne konkurencje zaczną się od godziny 15.00 

Poprzedni artykułEcha 26 finału WOŚP
Następny artykułZderzenie kia i audi na Hutniczej