19 stycznia w piątek w Klubie Pod Muzami w Lubinie odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przekazany zostanie na pomoc dla Pawełka Chudaka. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów będą m.in. występy wokalne i licytacje unikalnych przedmiotów.

 

To z jednej strony może to być sposób na wolne piątkowe popołudnie i wieczór, z drugiej zaś pomoc, której potrzebuje Pawełek Chudak i jego rodzina. Chłopiec boryka się od urodzenia z niepełnosprawnością na którą składają się wodogłowie, wodonercze, dysplazja oskrzelowo – płucna epilepsja oraz mózgowe porażenie dziecięce. Pawełek ma 13 lat. Urodził się jako wcześniak i ważył nieco ponad 1,3 kg. Od dnia jego narodzin rodzina stara się, by ciężki stan chłopca uległ choć minimalnej poprawie. Stąd potrzeba udziału dziecka w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt takiego pobytu to ponad 5 tys. złotych, które dla 4 – osobowej rodziny, gdzie tylko jedna osoba dorosła pracuje są kwotą ciężką do osiągnięcia. 

– Pawełek nie potrafi chodzić, mówić, jeść samodzielnej. Wymaga 24- godzinnej stałej opieki. Syn ma codzienną rehabilitację w ośrodku MOPS w Lubinie, ale to godzinne zajęcia, w której jest wszystko: masaż, rehabilitacja i ćwiczenia. Na turnusach rehabilitacyjnych dziecko ma rehabilitację w ciągłości. Osobno masaż, rehabilitacja i osobno basen czy też inne zajęcia z logopedą, zabawy ze zwierzętami. Kilkugodzinna rehabilitacja sprawia, że są widoczne efekty. Po takim turnusie potrafi stanąć samodzielnie, trzymając się mnie czy czegoś innego. Potrafił  sam usiąść po turecku i trzymać się sam bez poduszek. Dla nas to duży efekt. Chcielibyśmy, by patrzył na świat z perspektywy naszej – stojąc, siedząc a nie leżąc i patrząc w przysłowiowy sufit.  – mówi Monika Chudak, mama Pawełka. 

Koncert charytatywny w CK Muza w Lubinie to inicjatywa Agnieszki Czarneckiej z Braniewa, która osobiście wystąpi na scenie z repertuarem “Aga śpiewa”. Wśród wokalistów będzie można posłuchać Lubińskiego Chóru Młodzieżowego “Te Deum” i zespołu The Pozyt. Na uczestników czeka okazja udziału w licytacjach różnorodnych płyt z autografami, koszulek lokalnych gwiazd sportu, zdjęć również z autografami i mnóstwa innych ważnych dla wielu kolekcjonerów przedmiotów. 

Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 20.00. Cegiełki – wejściówki to koszt zaledwie 10 złotych. Każdy może oczywiście kupić większą ilość wspierając tym samym Pawełka. Nawet jeśli ktoś nie ma ochoty udziału w piątkowym wydarzeniu, może tylko wykupić cegiełkę  i dać chłopcu większą szansę na lepsze jutro. 

Poprzedni artykułWypadek na Leśnej
Następny artykułEcha 26 finału WOŚP