W ubiegły piątek jeden z mieszkańców Lubina zauważył, jak na rampie przy Urzędzie Pocztowym przy ulicy Odrodzenia trwa rozładunek przesyłek. Czy tak powinno się traktować przesyłki? Wg Poczty Polskiej na filmie wszystko jest …w normie.

Film pokazuje, jak pracownicy Poczty Polskiej rozładowują przesyłki przy rampie Urzędu Pocztowego przy ulicy Odrodzenia w Lubinie. Jedne paczki fruną w stronę drzwi, inne są przesuwane. Zdaniem lubinianina,  który nagrał film i wielu innych osób,które go obejrzały nie tak powinno się traktować czyjeś przesyłki. 

 Nie nam jednak oceniać standardy, jakie obowiązują w tej firmie. Zadzwoniliśmy do Biura Prasowego w Warszawie i przedstawiliśmy sytuację. Poproszono o udostępnienie filmu i wysłanie maila z zapytaniem co dokładnie nas interesuje. Treść naszego maila brzmiała: “Poproszę o przygotowanie komentarza na temat standardów traktowania przesyłek w państwa firmie i czy to , co obserwujemy na nagraniu jest zgodne z tymi standardami.
Na prośbę lubinian proszę też o komentarz czy panie, które są na nagraniu poniosą jakieś konsekwencje w związku z traktowaniem przesyłek, o ile standardy zostały złamane”. 

W poniedziałek 15 stycznia otrzymaliśmy odpowiedź: 

“Pani Redaktor,

pracownicy zatrudnieni w placówkach pocztowych dokładają starań, aby standardy dotyczące realizacji poszczególnych usług były na jak najwyższym poziomie. W przypadku UP Lubin 1 ze względu na usytuowanie placówki pocztowej oraz małą przestrzeń parkingową pod placówką niemożliwy jest podjazd pod placówkę samochodów wyposażonych w hydro klapę co powoduje, że kontenery z przesyłkami paczkowymi nie mogą zostać rozładowane na poziomie rampy tak, aby kontener wjechał do placówki. Konieczny jest ręczny rozładunek kontenerów na parkingu, skąd przesyłki są przemieszczane do placówki.

Przy przeładunku widocznym na filmie, który Pani przesłała, osoba realizująca czynności przeładunkowe dokonuje weryfikacji oraz oceny w jaki sposób przemieszczać otrzymane przesyłki. Energicznie przesuwa paczki pomiędzy kontenerem a przedsionkiem pomieszczenia magazynowego, gdzie są odbierane przez drugiego z pracowników zapleczowych. Przesyłki z adnotacją „ostrożnie” przekaże „z rąk do rąk”, zgodnie z zasadami regulującymi przeładunek.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że regularnie przypominamy pracownikom placówek pocztowych zasady bezpiecznego transportu i przemieszczenia przesyłek”.

Film można obejrzeć na kanale TV Dami Legnica w zakładce wiadomości. Zachęcamy do spojrzenia i podzielenia się opiniami.

5 KOMENTARZE

  1. He ale straszne rzeczywiście. Tych paczek jest tam tysiące i co Panie mają brać paczkę wchodzić do urzędu z nią i iść po następną? Śmieszne to jest dla mnie. Panie bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Paczki nie są rzucane tylko przesuwane i nie widzę w tym nic strasznego 🙂

  2. no własnie a jakiś idiota bądź idiotka wjechali sobie na teren poczty polskiej gdzie jest zakaz wjazdu i powinna zostac tez ukaranie za złamanie zakazu a jeszcze sobie filmowała i robi sensacje co za debil hehe wieć wiecie kto wysłał filmik wnosze o ukaranie tej osoby za to ze wjechała autem gdzie jest zakaz wjazdu jak chce sie bawić niech zostanie ukarana za swoją głupotę

  3. Wy chyba z poczty jesteście…. Na filmie widać, jak część paczek leci w najlepsze. Zresztą szkoda gadać. Jeżeli nie muszę to nie korzystam z usług firmy, która nie potrafi zrobić tego do czego jest powołana. Wysyłam polecony, a poczta nie potrafi go skutecznie doręczyć, jeszcze trzeba dodatkowo zapłacić za odbiór tego poleconego i wystać swoje w kolejce, jakaś parodia. Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że wysyła się ważną korespondencję kurierem i kurier za każdym razem potrafi skutecznie doręczyć taki polecony, a poczta nie… Pomijam już terminowość usług, a jak się chce złożyć reklamację na dostawę paczki po terminie to tylko pisemnie, przez infolinię nic się tam nie załatwi…

  4. Do PIETKA. Nie jestem z poczty. Ale zdecydowanie staje w obronie pracownikow poczty. Skoro osoba która bierze w ręce paczkę, to ocenia czy to jest z Chin coś miękkiego czy czasem cos co można uszkodzić. Żaden pracownik nie wziąłby na siebie odpowiedzialności pieniężnej za uszkodzenie paczki, a na poczcie wątpię zeby dużo zarabiali. Musza wysłuchiwać takie buły jak Ty bo w kolejce nie potrafią stać! Wszędzie są kolejki, bo coraz więcej ludzi zamawia rzeczy przez internet. Kurierzy tez nie potrafią niektórych paczek doręczyć, to są tylko ludzie. Po to są reklamacje. Od dawna wiadomo ze lepiej jest napisać reklamacje a nie zadzwonić na infolinie. Mam wrażenie ze niektórzy ludzie z choinki się urwali. Ale chodzą takie buły, nagrywają filmiki i myślą, ze są Panami świata. Ludzie są coraz bardziej roszczeniowi i niestety już tego się nie zatrzyma i nie zmieni. Ja życzę wszystkim pracownikom poczty, a także wszystkim pracownikom usług (gdzie musza rozmawiać z Klientami: banki, telecomy, sklepy itp.) cierpliwości do takich ludzi buł. A tym co są bułami bardzo życzę takiej pracy z Klientem (takim upierdliwym i roszczeniowym)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę