Już w najbliższą sobotę na biegu parkrun pojawią się wolontariusze ze Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubinie.

Będzie można wesprzeć WOŚP symboliczną złotówką i oczywiście wziąć udział w 135 biegu parkrun. Dla uczestników będzie herbata, napoje oraz słodycze przygotowane przez organizatorów.
     
Parkrun to oddolna inicjatywa promująca wolontariat, zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej. Jego cel to zachęcanie jak największej liczby osób bez względu na płeć, wiek, stopień sprawności, czy też światopogląd do regularnego uprawiania aktywności fizycznej a poprzez to poprawy zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej.
W Lubinie parkrun rozpoczął się od biegu w dniu 20 czerwca 2015 roku. To jedna z 1329 lokalizacji na świecie, gdzie zarejestrowanych jest ponad 4 miliony osób. W Polsce jest ponad 50 lokalizacji. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.
     
Zapraszamy wszystkich do udziału w sobotę do Parku Wrocławskiego na godzinę 9:00.
 
fot. arch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę