Kolejny rok z rzędu pacjenci oddziału onkologii szpitala MCZ w Lubinie mieli okazję tuż przed świętami otrzymać niecodzienny prezent. Dzieci ze szkoły podstawowej w Trzebnicach przyjechały, bo zaprezentować świąteczne jasełka. To był bardzo wzruszający moment.

 

Szpital nie jest miejscem wesołym, ale oddział onkologii jest chyba najsmutniejszym oddziałem w każdej medycznej placówce. Pacjenci z Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie na tym właśnie oddziale mieli okazję obejrzeć bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu uczniów SP w Trzebnicach. Były anioły, Najświętsza Panienka z małym Jezusem, pastuszkowie i diabeł. Z przygotowanego programu wynikało jasno, że z chwilą narodzin Jezusa ludzie dostali drugą szansę na życie. Jak mówiły dzieci, do przedstawienia przygotowywały się około tydzień. Kiedy śpiewały kolędy pacjenci chętnie się do nich przyłączyli. Wydarzenie było bardzo wzruszające. Nie bez przyczyny zarząd MCZ jest otwarty na takie wizyty i chętnie współpracuje ze szkołami przy takich inicjatywach.

– Chcemy pacjentom na onkologii dać trochę świątecznej atmosfery, ciepła i szczęścia. Często to osoby, które są wyobcowane. Nie miewają bliskiego kontaktu z rodziną, dużo przebywają na naszym oddziale i myślę, że gdy w tym okresie wszyscy życzymy sobie szczęścia, zdrowia i miłości ta odrobina tego, co możemy dla nich zrobić, ten drobny gest to im się należy. Staramy się w małym stopniu chociaż te ich życzenia spełnić. Chcemy, by te dzieci dały im radość życia i by ci ludzie uwierzyli, że mogą walczyć z chorobą i są w stanie wyzdrowieć  – mówił Waldemar Sułek, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. finansowych MCZ S.A. w Lubinie

Poprzedni artykułLubinExtra! nr 155
Następny artykułPoleciały szyby na przystanku. Sprawcy złapani.