Dwaj młodzi mieszkańcy Lubina odpowiedzą za zdemolowanie wiaty przystankowej. Zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału prewencji dzięki informacji przekazanej od mieszkańca miasta. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia oraz będą musieli pokryć koszty naprawy.

Dzisiejszej nocy do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec Lubina. Z informacji, którą przekazał wynikało, że dwóch młodych mężczyzn wybija szyby w wiacie przystankowej. Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z wydziału prewencji lubińskiej policji. Sprawców już nie było na miejscu. Okazało się, że wsiedli do autobusu i odjechali. Niedaleko, policjanci zatrzymali pojazd, w którym podróżowali i z przesiadką w dalszą drogę wyruszyli do policyjnego aresztu. Jeden ze sprawców po zatrzymaniu próbował przekonywać funkcjonariuszy, że nie mógł wybić szyby w wiacie, bo ma chorą nogę.

Jak ustalili policjanci dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 22 i 23 lat czekali na autobus. Prawdopodobnie z nudów zaczęli demolować wiatę przystankową. Gdy nadjechał autobus spokojnie do niego wsiedli i odjechali. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Będą również musieli pokryć koszty naprawy a te wstępnie zostały ocenione na kwotę blisko tysiąca złotych.

Dzięki właściwiej postawie mieszkańca Lubina, który powiadomił policję o wandalach to Oni zapłacą za szkody, które wyrządzili. W przypadkach, kiedy nie dochodzi do wykrycia sprawcy takiego czynu tak naprawdę za jego zachowanie płacimy my wszyscy.

inf. KPP Lubin
fot. arch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę