Dwaj młodzi mieszkańcy Lubina odpowiedzą za zdemolowanie wiaty przystankowej. Zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału prewencji dzięki informacji przekazanej od mieszkańca miasta. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia oraz będą musieli pokryć koszty naprawy.

Dzisiejszej nocy do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec Lubina. Z informacji, którą przekazał wynikało, że dwóch młodych mężczyzn wybija szyby w wiacie przystankowej. Policjant na miejsce skierował funkcjonariuszy z wydziału prewencji lubińskiej policji. Sprawców już nie było na miejscu. Okazało się, że wsiedli do autobusu i odjechali. Niedaleko, policjanci zatrzymali pojazd, w którym podróżowali i z przesiadką w dalszą drogę wyruszyli do policyjnego aresztu. Jeden ze sprawców po zatrzymaniu próbował przekonywać funkcjonariuszy, że nie mógł wybić szyby w wiacie, bo ma chorą nogę.

Jak ustalili policjanci dwaj mieszkańcy Lubina w wieku 22 i 23 lat czekali na autobus. Prawdopodobnie z nudów zaczęli demolować wiatę przystankową. Gdy nadjechał autobus spokojnie do niego wsiedli i odjechali. Teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Będą również musieli pokryć koszty naprawy a te wstępnie zostały ocenione na kwotę blisko tysiąca złotych.

Dzięki właściwiej postawie mieszkańca Lubina, który powiadomił policję o wandalach to Oni zapłacą za szkody, które wyrządzili. W przypadkach, kiedy nie dochodzi do wykrycia sprawcy takiego czynu tak naprawdę za jego zachowanie płacimy my wszyscy.

inf. KPP Lubin
fot. arch.