Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. z Lubina wychodzi po raz kolejny poza ramy medyczne. Tym razem medyczna spółka ufundowała nagrody dla uczestników konkursu na kartkę świąteczną. Wzięli w nim udział uczniowie praktycznie wszystkie szkół gminy Chocianów. 

 

 Kartki świąteczna są często przedmiotami konkursów w okolicy Bożego Narodzenia,ale tym razem zmagania wśród uczniów szkół podstawowych gminy Chocianów dotyczyły wykonani takiej kartki techniką komputerową. Najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych ( klasy I-III, IV-VI i VII) wręczono 19 grudnia w SP w Trzebnicach. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk wiceprezesa zarządu MCZ S.A. Waldemara Sułka. Miedziowa spółka medyczna ufundowała nagrody wspólnie z burmistrzem gminy i miasta Chocianów. 

Jak podkreśla dyrektor SP w Trzebnicach, współpraca z Miedziowym Centrum Zdrowia to nie tylko wspieranie uczniów i promowanie ich szkoły. Lada chwila dzieci będą mogły odwdzięczyć się. Wybierają się bowiem ze świąteczną wizytą do pacjentów oddziału onkologii szpitala MCZ S.A. Uczniowie przygotowali program artystyczny. Jasełka, które zaprezentują pacjentom onkologii na pewno umilą chorym czas. Nie jest to pierwszy raz, gdy zarząd MCZ S.A. otwiera progi swoich oddziałów na takie wizyty. W ubiegłym roku takie samo wydarzenie tuż przed świętami również miało miejsce.