Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież maszyny do spawiania oraz elektronarzędzi. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze wcześniej pracowali w firmie, którą okradli.

 

W połowie grudnia do Komisariatu Policji w Rudnej wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Rudna. Sprawcy z wnętrza pomieszczeń wynieśli maszynę do spawania, kable oraz elektronarzędzia o wartości ponad 26 tys. złotych.

W wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali i zatrzymali sprawców. Jak ustalili, złodzieje do kradzieży przygotowali się jeszcze w czasie, gdy pracowali w firmie, która padła ofiarą rabusiów. Panowie dorobili sobie klucze do pomieszczeń. Gdy nie byli już jej pracownikami, pod osłoną nocy za pomocą wcześniej zdobytych kluczy weszli do firmy. Po czym ją okradli.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat. Mieszkańcy powiatu lubińskiego i polkowickiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali wszystkie skradzione rzeczy, które wrócą do właściciela.

inf. KPP Lubin

Poprzedni artykułKonkurs gminny rozstrzygnięty. Nagrody od MCZ – FOTO
Następny artykułLubinExtra! nr 155