Rodzinna biesiada barbórkowa organizowana przez HDK Serce Górnika przy ZG Lubin skupiła 150 osób. Była to niecodzienna okazja, by kobiety zobaczyły, jak to jest na karczmach męskich barbórkowych. Krwiodawcy i ich partnerki oraz partnerzy biesiadowali w Cechowni ZG Lubin.

 

 

Imprezy barbórkowe zainaugurowano w październiku biegiem o lampkę górniczą. ZG Lubin szereg swoich uroczystości górniczych zakończył 16 grudnia 2017 rodzinną biesiadą HDK Serce Górnika. Krwiodawcy postarali się, by wieczór nikomu  nie minął w smętnym nastroju. Organizatorzy przygotowali szereg konkurów zarówno dla panów, jak i dla pań. Na wydarzenie zaproszono wszystkich, którzy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin współpracują na co dzień.

Na każdej karczmie jest beczka, a na niej obowiązkowe meldunki przed prezydium. Trafiły na nią tym razem też panie. – Na beczce jest zawsze zabawnie, choć ciężko tam złapać równowagę szczególnie kobietom, które mają wysokie obcasy. Dziś świętujemy z krwiodawcami, bo wykonują ciężką pracę i chcemy im za to podziękować.  Krwiodawcy są pełni wyrzeczeń i dają cząstkę siebie  -mówiła Joanna Jarmolińska

Wśród krwiodawców HDK Serce Górnika są nie tylko górnicy. – Jak dotąd oddałam już 8 litrów krwi. Zaczęłam, gdy chorowała nasza wnuczka. Mam grupę krwi “0” minus. To mnie skłoniło do tego, by pomagać innym. Nie pracuję, więc mnie nie chodzi o dzień wolny. Robię to z dobrego serca, bo wiem że są ludzie, którzy tego potrzebują. Po oddaniu krwi czuję się fizycznie bardzo dobrze, ale odczuwam przede wszystkim satysfakcję, że znowu mogłam komuś pomóc – mówiła Renata Friske,członkini i krwiodawca od 2008 roku.

Impreza pełna była zabawnych, ale i edukacyjnych konkursów. Uczestnicy mogli ubrać alkogogle, w których mieli spróbować pokonać drogę w linii prostej i wykonać różne czynności. Panowie mieli też niecodzienną okazję zatańczenia z nadmuchanymi partnerkami, co wywołało salwę śmiechu. 

Część biesiady wzorowana na karczmie piwnej zakończyła się wspólnym odśpiewaniem kolędy i sztucznymi ogniami. Później biesiadnicy mogli poszaleć na parkiecie. 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.