Nowe podatki, szkoły ośmioletnie, współpraca z organizacjami pozarządowymi – takimi zagadnieniami zajmowała się rada gminy Lubin.

Szkoły już nie sześcioletnie, a ośmioletnie taką decyzję podjęli radni gminy Lubin po zmianach w systemie oświaty narzuconych przez rząd PiS. Do końca listopada każdy samorząd miał obowiązek podjąć taką decyzję. W rezultacie w gminie Lubin dotyczy ona szkół w Krzeczynie Wielkim, Niemstowie, Siedlcach, Szklarach Górnych i Raszówce. Zdecydowano również o programie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Program jest ważny, gdyż w przyszłym roku na współpracę z takimi organizacjami zostanie przeznaczony ponad 1,1 mln złotych.

Radni gminy Lubin podejmowali również uchwały podatkowe. W tym roku mogli uchwalić podatek rolny na poziomie 52,49 zł za kwintal,, ale zdecydowali o obniżeniu tej kwoty do 40 zł za kwintal. Przypomnijmy, że kwota ta jest podstawą do wyliczania podatku rolnego w kolejnym roku kalendarzowym.

Nic nie ulega zmianie w opłatach za podatki od nieruchomości. Przypomnijmy,m że od dwóch lat osoby fizyczne z gminy Lubin nie muszą płacić podatku za budynki mieszkalne i niemieszkalne (m.in. garaże, stajnie).

Poprzedni artykułRaczyński już nie wygra
Następny artykułMiliony na profilaktykę nowotworową