Poszkodowani, wezwanie pomocy i błyskawiczne stawienie się na miejsce, by uratować troje poszkodowanych – kilkunastu strażaków ochotników z Krzeczyna Wielkiego, Jaczowa, Smardzowa, Grodźca i Ścinawy pojawiło się w piątkowy wieczór ( 10.11) w klubie FitArena w Lubinie, by ratować życie i zdrowie. Na szczęście było to tylko szkolenie, jakie przygotowali ochotnicy we współpracy z klubem FitArena. 

 

Personel klubu i klubowicze FitArena w Lubinie przy Leszczynowej mieli niecodzienną okazję przećwiczenia sprawnego wezwania pomocy i jej udzielania. Strażacy ćwiczyli coś, co znają doskonale – ratowanie życia i zdrowia. Ćwiczenia pod hasłem “Ratujemy życie” w klubie FitArena nie było pierwszym, ale i nie ostatnim. – Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważne i będzie u nas cykliczne. Taka umiejętność jest bardzo istotna, bo to może przytrafić się każdemu z nas. Szkolenie prowadzą strażacy ze Stowarzyszenia “Strażacy wspólnie przeciw  białaczce”. To już drugie nasze wspólne działanie.  Dziś to otwarte wydarzenie i zapraszamy wszystkich, nie tylko naszych klubowiczów. U nas będzie kilka takich akcji. Do końca roku planujemy jeszcze minimum dwie. Dziś ze szkolenia skorzystało kilkudziesięciu klubowiczów. Miejmy nadzieję, że nikt z nich nie będzie musiał tego wykorzystywać, ale ważne jest, by mieli tę wiedzę – mówiła Dorota Jasińska, manager w klubie FitaArena.

– Dziś ludzie, gdy widzą jakieś zdarzenie to najpierw wyciągają telefony i nagrywają filmy, by wrzucić je na portale. To błąd, bo każda sekunda jest ważna w ratowaniu życia. Większość ludzi wie jak ratować, ale dzisiejsza mentalność jest taka, by najpierw nagrać i liczyć, że ktoś przyjedzie i pomoże. My jesteśmy po to, by uczyć, szkolić i pomagać   – mówił Paweł Gębalski prezes “Stowarzyszenia Strażacy wspólnie przeciw białaczce”. 

Działalność strażaków ze Stowarzyszenia nie jest taka przeciętna i lokalna. Warto w tym miejscu wspomnieć, że 9 listopada  byli z wizytą w Warszawie, gdzie zostali mocno wyróżnieni. – Spośród kilkuset fundacji i stowarzyszeń, które pomagają ludziom charytatywnie zostaliśmy wyróżnieni. Zaprosił nas prezydent Andrzej Duda, by nas wyróżnić za aktywność i chęć w pomaganiu innemu człowiekowi. To mobilizujące do naszych działań i utwierdza nas  w tym, że idziemy w dobrym kierunku  – mówi Paweł Gębalski.

Lubinianie będą mieli okazję skorzystania z innej akcji prozdrowotnej przygotowanej przez klub FitArena. Tym razem w siedzibie klubu w galerii Indomo zaplanowano działania z zakresu wiedzy o cukrzycy. Zajęcia   będą miały miejsce 14 listopada od godziny 17.00.

Poprzedni artykułŚwietlica w Lasowicach już po modernizacji
Następny artykułZZPD świętuje 25 lat istnienia. Medale dla górników – FOTO