Wyremontowane pomieszczenia, nowoczesne toalety, ocieplenie, odnowiona elewacja, ogrodzony i zagospodarowany teren wokół- to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Lasowic w zmodernizowanej ostatnio świetlicy wiejskiej.

To piąte na przestrzeni trzech ostatnich lat otwarcie obiektu użyteczności publicznej na wsi. Wybudowano, przebudowano i kompleksowo zmodernizowano już miejsca spotkań oraz integracji mieszkańców w: Turowie, Dziewinie, Dąbrowie Środkowej, Wielowsi i ostatnio w Lasowicach. W minioną środę (8.11.)odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej świetlicy w Lasowicach.

Oprócz mieszkańców wsi i sołtysa Andżeliki Wojciechowskiej, na uroczystość przybyli m.in.: starosta lubiński, gospodarz gminy Krystian Kosztyła, dyrektor Departamentu Rozwoju w ścinawskim urzędzie, dyrektor CTiK, ścinawscy radni, a także przedstawiciele gminnych sołectw. – Kolejny obiekt został wyremontowany, wszystko po to, aby mieszkańcy mieli swoje miejsce do spotkań, do organizacji różnych wydarzeń i integracji, niech ta świetlica służy wam przez wiele lat, a jeśli będziecie o nią dbali to z pewnością tak będzie- tymi słowami przywitał gości burmistrz Ścinawy. Oddaną do użytku świetlicę poświęcił proboszcz ścinawskiej parafii ks. Andrzej Pławiak.

 

Odnowienie kolejnych obiektów ruszy lada moment. Pora na Parszowice, Zaborów oraz Przychową, gdzie powstanie zupełnie nowa świetlica.

(fot/inf: scinawa.pl/zmiany: inf)