Okolicznościowe medale z okazji 25 -lecia istnienia Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź S.A. nadano prawie 200 osobom. Spośród blisko 2000 osób, które przynależą obecnie do ZZPD wyróżniono tych, którzy są najdłużej i którzy mocno działają w strukturach związku. Uroczystość odbyła się 11 listopada w restauracji przy szybie SW – 1.

 

ZZPD KGHM Polska Miedź powstał w 1992 roku.

– Ten związek powstał podczas słynnego strajku 32 – dniowego,  gdy załoga powiedziała “stop, nie chcemy wyprzedaży Polskiej Miedzi”. Były dobre i złe chwile, ale trzeba powiedzieć, że ten związek rozwija się bardzo dynamicznie. Jesteśmy jednym z największych w Polskiej Miedzi  – mówił Jan Młynarczyk,przewodniczący ZZPD KGHM Polska Miedź . 

W uroczystości jubileuszowej wzięli udział nie tylko wyróżnieni, a było ich blisko 200, ale też dyrekcja kopalni Polkowice- Sieroszowice. – Z okazji 25 -lecia waszego związku chciałbym złożyć na ręce przewodniczącego list gratulacyjny i kwiaty, symbol uczczenia tej okazji. 25 lat to piękna data. To wiek, gdy człowiek kończy studia i wchodzi w wiek dorosły. Tego wam życzę. To związek pracowników dołowych, czyli tych, którzy ciężko pracują na dole i podejmują wyzwania, a także realizują cele, które my określamy. Życzę, by związek dalej się rozrastał, bo to będzie oznaczało, że ta siła jest na dole – mówił Radosław Stach, dyrektor ZG Polkowice – Sieroszowice.

Podczas uroczystości w restauracji Oberża przy szybie SW -1 nadano medale. Otrzymało je prawie 200 obecnych i byłych członków związku, którzy  byli z formacją od początku i mocno angażowali się w jego rozwój. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę