Lubińscy Rugbyści dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym już po raz trzeci zorganizowali tzw. „Bieg Rugbysty”. Bieg, którego nazwa może lekko mylić, to zawody dla wszystkich osób chętnych wrażeń i chcących zmierzyć się w coraz modniejszych biegach z przeszkodami.

W tym roku oprócz biegu „open” Miedziowi postawili również na bieg drużynowy, w którym trzyosobowe ekipy oprócz sztafety, w której pałeczkę zastąpiła jajowata piłka, rywalizowali w wyciskaniu sztangi na czas. Tym razem „klatę” zrobiono w sobotę a nie w poniedziałek.

Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny: Miedziowi Lubin, Bimbrownicy, Biegająca Kasta z Miedziowego Miasta oraz MTS Drużyna Szpiku.

Po pierwszej części, do mety, jako pierwsi dobiegli Bimbrownicy, na drugim miejscu uplasowała się Drużyna Szpiku, następnie Miedziowi Rugbyści i Biegająca Kasta.

Po krótkim posiłku i regeneracji, zawodnicy przystąpili do wyciskania sztangi. Tu Miedziowi nie dali szans rywalom wyciskając 100 powtórzeń w czasie 1 minuty i 39 s., dzięki czemu w klasyfikacji ogólnej przeskoczyli Drużynę Szpiku.

Kilka minut później na starcie zameldowała się 30 osobowa grupa śmiałków, która rywalizowała w biegu „open”. Zawodnicy mieli do pokonania 3 okrążenia wokół lubińskiego „wieloryba”.

Zawody już po raz drugi wygrał Dominik Komendancki (który wcześniej startował już w zawodach drużynowych).

Miedziowi dziękują wszystkim za świetną zabawę i już zapowiadają, że za rok nie będzie tak łatwo oraz dołożą bieg dla dzieci.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy i dziękujemy za przybycie.

Wyniki indywidualne:

1.Dominik Komendancki 24min 35 s.
2.Łukasz Garliński 24,39
3.Adrian Ściubidło 27,39
4.Mariusz Liana 27,43

Wyniki drużynowe:

1.Bimbrownicy    bieg: 29 min. 06 s. Ławeczka 2:51
2.Miedziowi 33:07 + 1:39
3.Drużyna Szpiku 32:03 + 6:44
4.Biegająca Kasta 38:39 + 4:18

inf. KRML

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę