Laureaci 54 KFPP w Opolu, czyli zespól „Ogień” wystąpi w listopadzie w Lubinie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że grupa jest reprezentowana przez lubińską firmę Events Factory. Mówiąc krotko, zanim na scenę wejdzie Modern Talking widzowie będą mieli okazję przeżyć niezły ogień.

 

„Debiuty” to konkurs dla młodych artystów, komponujących własną, oryginalną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonują autorskie utwory. Do konkursu w Opolu zakwalifikowały się wyróżniające się i najlepiej zapowiadające muzyczne osobowości. W tym roku do walki stanęło trzynastu artystów a zespół „Ogień” rozpalił do czerwoności publiczność w opolskim amfiteatrze. Od pierwszych dźwięków utworu „Mary Jane” publiczność wyraźnie ożyła wstając z miejsc i śpiewając słowa piosenki. Po występie zespół został nagrodzony gorącymi oklaskami, a spora część publiczności dziękowała za występ na stojąco.

Zespół zdobył, aż trzy z czterech przyznawanych nagród: Nagrodę Publiczności, nagrodę słuchaczy Radia Opole oraz nagrodę SAWP: Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Tym sposobem muzycy zapisali się na kartach historii opolskiego festiwalu dokonując niemożliwego. Jak sami podkreślają nie jest to efekt przypadku, a ciężkiej pracy jaką wykonali by móc zaprezentować się na opolskiej scenie.

Dzięki współpracy z Events Factory zespól zagra w listopadzie tuż przed występem Modern Talking na hali RCS w Lubinie. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia zespołu na żywo.

 

inf.fot. Events Factory 

Poprzedni artykułKolejna dawka historii – od agresji do okupacji
Następny artykułWojownicy w ćwierćfinałach MP