dig

Drużyna futbolu amerykańskiego Warriors drugi rok z rzędu awansowała do najlepszej ósemki zespołów w ramach Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w odmianie ośmioosobowej. Wojownicy chcą dać z siebie wszystko.

 

Wojownicy pewnie zajęli drugie miejsce w grupie zachodniej gdzie o prawo awansu do dalszej fazy rozgrywek walczyli z drużynami: Shadows Żagań, Grizlies Gorzów Wielkopolski oraz Kozły Poznań B. W pierwszych dwóch meczach odnieśli pewne zwycięstwa z drużynami z Gorzowa i Żagania. O pierwsze miejsce stoczyli bezpośredni pojedynek z Kozłami Poznań jednak pojedynek ten zakończył się przegraną 12:18. Pomimo bardzo wąskiego bo zaledwie 16 osobowego składu w tym meczu Wojownicy rozegrali bardzo wyrównany mecz z utytułowaną drużyną z Poznania.

Drużyny te rozegrały pomiędzy sobą również spotkanie decydujące o rozstawieniu w meczach ćwierćfinałowych. Niestety braki kadrowe dały o sobie bardzo mocno znać i to spotkanie zakończyło się również wygraną Kozłów Poznań.

W najbliższy weekend (1 października) zarówno Wojownicy jak i Kozły powalczą w Poznaniu o awans do najlepszej czwórki zespołów w tym sezonie. Kozły Poznań B zmierzą się z zajmująca drugie miejsce w grupie północnej Husarią Szczecin B, a Warriors podejmą walkę z Białymi Lwami z Gdańska którzy dość niespodziewanie pokonali właśnie Husarię Szczecin w meczu o rozstawienie.

inf./fot. Warriors Lubin 

Poprzedni artykułBędzie ogień w listopadzie w Lubinie
Następny artykułZagłębie Biznes Klub – inauguracja i 120 uczestników – FOTO