Wiele zmian, sporo nowości, dla jednych nowe szkoły nie tylko z nazwy, ale też budynku, po raz pierwszy od lat VII klasy w szkołach podstawowych – tak zaczyna się nowy rok szkolny 2017/18.  Uczniowie lubińskiej “Dziewiątki” tradycyjnie już na pierwszy dzień szkoły przygotowali krótki program artystyczny. Od jutra czas zasiąść w ławach. 

 

Z jednej strony uczniowie narzekają, że znowu do szkoły, że już po wakacjach, ale z drugiej cieszą się ze spotkania z kolegami i koleżankami. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi dzieci i młodzieży SP 9 w  Lubinie.Uczniowie na początek wzięli udział w uroczystym apelu.Powitała ich dyrektor szkoły Elżbieta Sikora. Ci, którzy mieli jak zabrać do domów nowe książki wzięli je. Inni uzupełnią plecaki i tornistry we wtorek, w pierwszy dzień prawdziwych lekcji. Apel i krótki program artystyczny wprawił większość uczniów i pracowników placówki w dobry humor.  Bardzo mi się podobało to przedstawienie, w końcu  sama też  występowałam i uważam że wyszło super. Śpiewałam piosenkę “Nasza kochana szkoło” –  mówiła Oliwia Fąfara z VII b.

W uroczystości powitania nowego roku szkolnego wzięli też udział rodzice i zaproszeni goście jak na przykład radni miejscy. 

fot./inf. Damian Mielczarek 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę