Do naszej redakcji nadesłano fotografię, na której wyraźnie widać, że w Lubinie mamy Zagłębie Lublin S.A. a nie Zagłębie Lubin S.A. Takie napisy umieszczono na medalach, które otrzymali uczestnicy VIII Maratonu Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina. 

 

Mieszkańcy Lubina często spotykają się z myleniem nazwy ich miasta z Lublinem. Psikusy sprawia lubinianom prawie każda przeglądarka internetowa. Bywa, że doradcy różnych firm operatorskich czy kurierskich szukają Lublina zamiast Lubina.  

Problem pojawia się jednak, gdy nazwa Lubin zostaje zastąpiona Lublinem na czymś, czego nie da się już poprawić. Tak się stało w przypadku medali, które  wręczano po VIII Maratonie Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina, który miał miejsce 1 – 2 września. W nazwie klubu Zagłębie Lubin S.A. umiejscowionej w cyfrze zero liczby 70 wykonawca popełnił błąd, którego nie da się, mówiąc kolokwialnie, odkręcić. Niektórym lubinianom ta literówka nie przeszkadza, ale są tacy, którzy kręcą z przykrością głową.

Na stornie organizatora tego corocznego sportowego wydarzenia widnieje zdjęcie prezentujące medal VIII maratonu. Niestety tam również jest błąd.

Pomyłkę zauważono zbyt późno. Jak mówi Piotr Socha, prezes  Stowarzyszenia Turystyki Pieszej “Wędrowiec”, matryce do wybicia medali były już gotowe. Wzór  logo pobrany z internetu chciano z sentymentu włączyć w projekt medalu. Pech chciał, że był akurat błędny.  Najważniejsze, że impreza sama w sobie się udała,mimo deszczowej aury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę